USA: niesamowity Nikolić znów strzelił gola

Gola numer 14 zdobył w amerykańskiej lidze MLS Nemanja Nikolić. Były napastnik Legii Warszawa trafił w spotkaniu Chicago Fire - Orlando City. Jego drużyna wygrała 4:0.

Bartosz Zimkowski
Nemanja Nikolić Reuters / Na zdjęciu: Nemanja Nikolić
Odkąd Nemanja Nikolić trafił do Chicago Fire to jest nie do zatrzymania. Z soboty na niedzielę czasu polskiego były król strzelców polskiej ekstraklasy znów dał znać o sobie.

W pojedynku z Orlando City zdobył jedną z bramek, a Chicago wygrało 4:0. Węgier na boisku spędził pełne 90 minut i chociaż bohaterem był David Accam (strzelił 3 gole), to jednak liczby Nikolicia z całego sezonu są imponujące: 17 meczów, 14 goli i 2 asysty.

Chicago po 17. kolejkach zajmuje drugie miejsce w swojej dywizji. Do pierwszego Toronto traci tylko punkt, a blisko połowę z 31 bramek uzyskał właśnie Nikolić.

Jest on też najlepszym strzelcem całej ligi. Drugi Erick Torres traci do niego trzy trafienia. Kolejne miejsce zajmuje wspomniany już Accam, kolega z Chicago.