KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiana sankcji wobec Lechii Gdańsk. Klub musi zapłacić gigantyczną grzywnę

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołanie Lechii Gdańsk i zmieniła sankcje wobec tego zespołu. Komisja zdecydowała o anulowaniu kary odjęcia 3 punktów, ale podwyższyła grzywnę.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Piłkarze Lechii Gdańsk WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Piłkarze Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk naruszyła przepisy licencyjne i nie poinformowała o jednym zobowiązaniu transferowym i dwóch zobowiązaniach wobec piłkarzy, które powstały przed 30 czerwca 2016 roku i których termin płatności upłynął przed 30 listopada 2016. Tym samym działacze gdańskiego klubu wprowadzili w błąd Komisję Licencyjna. Początkowo za to przewinienie Lechia ukarana została grzywną w wysokości 250 tysięcy złotych i odjęciem 3 punktów w sezonie 2017/2018.

Gdańszczanie odwołali się od tej decyzji, a Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała się na zmianę sankcji. Lechia do sezonu przystąpi z czystym kontem, ale będzie musiała zapłacić gigantyczną grzywnę.

Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN:

Uwzględnić w części odwołanie klubu Lechia Gdańsk SA i podtrzymać decyzję Komisji Licencyjnej o nałożenie sankcji z tytułu naruszenia zasad dyscypliny procesu licencyjnego jednocześnie zmieniając wymiar sankcji. Komisja Odwoławcza zdecydowała o anulowaniu sankcji w postaci odjęcia 3 punktów w sezonie rozgrywkowym 2017/18 jednocześnie podwyższając sankcję finansowa do kwoty 400 tys. zł. W swojej decyzji Komisja Odwoławcza poddała ponownej ocenie całość zebranego materiału dowodowego w postępowaniu przed organem pierwszej instancji. Komisja Odwoławcza podzieliła zdanie Komisji pierwszej instancji co do wątpliwości dotyczącej wypełnienia obowiązków informacyjnych nałożonych na Kluby wymogiem F.09 Podręcznika Licencyjnego w sezonie licencyjnym 2016/17. Ze względu jednak na wątpliwości natury interpretacyjnej zdarzeń dotyczących rozliczeń z tytułu transferu zawodnika zdecydowała jak powyżej.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21
Czy zmianę sankcji wobec Lechii Gdańsk uważasz za słuszną decyzję Komisji Odwoławczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
laczynaspilka.pl
Komentarze (10)
 • Mirafal Zgłoś komentarz
  No ale pojechaliście z tytułem :D Gigantyczna grzywna ? Gigantyczne to są zarobki tych spadających gwiazd co to nie są w stanie nawet do eliminacji LE się dostać :D
  • Kesper85 Zgłoś komentarz
   Parodia. Na przeglądzie piszą o 7 mil długu Górnika Łęczna, a licencje dostali. Tutaj za 5 tys nierozliczone zapewne przez pomyłkę Lechia dostaje 400 tys kary. Czemu nie milion od razu?
   • cmarek72 Zgłoś komentarz
    No to sobie Lechia polepszyła, heh! Punkty można było odrobić, ale kaska to już niestety z nieba tak nie spada. I tym sposobem klub z Gdańska dał PZPN-owi możliwość zarobienia
    Czytaj całość
    dodatkowych 150 tys. Brawo Wy!
    • Losiek Zgłoś komentarz
     Jaka żałosna grzywna... Czyli bez zmian w PZPN - złodziejstwo się opłaca.
     • Jarosław Maderfaker Zgłoś komentarz
      Ha ha ha.Gigantyczna,jaja sobie robisz ?
      • Visitor_Q Zgłoś komentarz
       A dlaczego taka Lechia jest karana takimi wysokimi grzywnymi, skoro inne kluby przez lata robią dokładnie to samo tylko w większych ilościach? W ogóle jaki jest sens karać klub grzywnymi
       Czytaj całość
       za zaległości, w tym przypadku pewnie to przeoczenie ze strony Lechi, ale w innych klubach skoro nie ma pieniędzy na zaległości to skąd mają wziąć na kary? xD Ujemne punkty w tym przypadku są też bez sensu, bo tak karze się piłkarzy grających w tym klubie, nie łatwiej i najsprawiedliwiej zakazać przeprowadzanie transferów do momentu spłaty wszystkich zaległości?
       • Mossad Zgłoś komentarz
        A dlaczego nie dolozyc im jednego punktu przed rozgrywkami i ukarac np 8oo tys.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×