Arturo Vidal nie opanował emocji. Szarpał i popychał kolegę z Bayernu

W finale Pucharu Konfederacji reprezentacja Chile przegrała z Niemcami 0:1. Chilijczycy mieli problem z opanowaniem emocji, a Arturo Vidal przepychał się ze swoim kolegą z Bayernu - Joshuą Kimmichem.

Łukasz Witczyk
Arturo Vidal (P) to jeden z najlepszych chilijskich piłkarzy PAP/EPA / Yuri Kochetkov / Arturo Vidal (P) to jeden z najlepszych chilijskich piłkarzy
Do sytuacji doszło w 59. minucie. Arturo Vidal dopadł do Joshuy Kimmicha po tym, jak niemiecki piłkarz niesportowo zachował się wobec chilijskiego bramkarza, Claudio Bravo. Choć obaj piłkarze grają razem w Bayernie Monachium, to na boisku w Sankt Petersburgu sentymentów nie było.

Vidal nie utrzymał nerwów na wodzy. Pomocnik szarpał Kimmicha, a eskalacji jego złości musieli zapobiec pozostali piłkarze reprezentacji Chile, którzy rozdzielali obu piłkarzy. Następnie Vidal odepchnął kolegę z Bayernu. Sędzia pozostał nie wzruszony. Chilijczyk został ukarany żółtą kartką za przepychanki z rywalem, a Kimmicha taka sama kara spotkała za zachowanie względem Bravo.

Finałowy mecz Pucharu Konfederacji 2017 zakończył się triumfem reprezentacji Niemiec 1:0. Jedynego gola zdobył Lars Stindl, który w 20. minucie wykorzystał fatalny błąd przeciwników.

Dla Niemców to pierwszy w historii triumf w tych rozgrywkach. Jednocześnie to udane dni dla naszych zachodnich sąsiadów. W piątek Niemcy zostali mistrzami Europy do lat 21.

Czy zachowanie Vidala było dla Ciebie zaskoczeniem?