Oficjalnie: Mateusz Cetnarski w Sandecji Nowy Sącz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Mateusz Cetnarski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Mateusz Cetnarski
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Cetnarski został wypożyczony z Cracovii do Sandecji Nowy Sącz. 29-letni pomocnik jest trzecim letnim nabytkiem beniaminka ekstraklasy.

Wcześniej ekipę Radosława Mroczkowskiego wzmocnili też Aleksandar Kolew ze Stali Mielec i Jonatan Straus z Jagiellonii Białystok. Blisko transferu do Sandecji jest też Tomasz Brzyski , który w minionym sezonie występował w Cracovii wraz z Mateuszem Cetnarskim.

Kontrakt Cetnarskiego z Cracovią jeszcze do końca sezonu 2018/2019, ale nowy trener Pasów, Michał Probierz już pierwszego dnia pracy przy Kałuży 1 poinformował dwukrotnego reprezentanta Polski, że nie widzi dla niego miejsca w składzie swojej drużyny. Jednak nawet jeśli Jacek Zieliński pozostałby na stanowisku, Cetnarski też opuściłby Kałuży 1 - poprzedni opiekun Cracovii też chciał wypożyczyć pomocnika do innego klubu.

Dwukrotny reprezentant Polski ma za sobą - zresztą jak większość zawodników Cracovii - niezbyt udany sezon, ale dla nowosądeckiego zespołu może być wzmocnieniem. W to końcu zawodnik, który w ekstraklasie rozegrał już 220 spotkań, w których strzelił 33 gole i zaliczył 39 asysty. Nie tak dawno, bo w kampanii 2015/2016 Cetnarski był jednym z najlepszych zawodników ligi. W 36 występach zdobył aż 13 bramek i zanotował 12 asyst, prowadząc Pasy do pierwszego w historii awansu do rozgrywek UEFA.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21 (WIDEO)

Źródło artykułu: