Kolejny głośny powrót do Polski - Wojciech Golla wzmocni Cracovię

Grający ostatnio w holenderskim NEC Nijmegen Wojciech Golla ma zostać szóstym letnim nabytkiem Cracovii. Transfer 25-latka zostanie jednak dopięty dopiero wtedy, gdy do Krakowa wrócą prezesi krakowskiego klubu - Janusz Filipiak i Jakub Tabisz.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wojciech Golla w reprezentacji Polski Newspix / Michał Stawowiak / Wojciech Golla w reprezentacji Polski
Pasy mają wykupić Wojciecha Gollę z NEC Nijmegen za mniej niż 0,5 mln zł. Wszystkie dokumenty dotyczące transferu byłego młodzieżowego reprezentanta Polski na Kałuży 1 są gotowe do podpisu, ale transakcja będzie mogła zostać sfinalizowana dopiero wtedy, gdy do kraju wrócą Janusz Filipiak i Jakub Tabisz. Póki co prezes krakowskiego klubu przebywa za granicą w podróży biznesowej, a wiceprezes jest na urlopie.

Obaj powinni wrócić do Polski przed końcem tygodnia, ale każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść Cracovii, bo pierwszy mecz nowego sezonu Pasy rozegrają już 15 lipca. Trener Michał Probierz wiąże z Gollą duże nadzieje, ale nie będzie mógł wkomponować go w zespół, dopóki formalności związane z transferem nie zostaną dopięte na ostatni guzik.

Golla jest związany z NEC Nijmegen od lipca 2015 roku. W dwóch poprzednich sezonach był podstawowym zawodnikiem ekipy z Goffertstadion. Polski obrońca rozegrał dla holenderskiego klubu 70 spotkań, a pauzował tylko z powodu kartek bądź kontuzji. Golla może odejść z Nijmegen, ponieważ w minionym sezonie NEC spadł do Eerste Divisie.

Wychowanek Sparty Złotów trafił do Holandii z Pogoni Szczecin, w barwach której przed wyjazdem z Polski zaliczył 84 występy w ekstraklasie. Golla ma być szóstym letnim nabytkiem Cracovii, którą wcześniej wzmocnili Szymon DrewniakMichał Helik, Michal Pesković, Lennard Sowah i Sergei Zenjov.

ZOBACZ WIDEO Piękne gole w brazylijskiej Serie A. Zobacz skrót meczu Flamengo - Sao Paulo [ZDJĘCIA ELEVEN] (WIDEO)

Wojciech Golla będzie wzmocnieniem Cracovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×