Rywal Legii uratował remis w lidze

IFK Mariehamn zremisował z FC Ilves 2:2 (0:0) w meczu 16. kolejki fińskiej Veikkausliigi. Rywal Legii w el. Ligi Mistrzów uratował punkt w 87 minucie.

Karol Borawski
Piłka nożna / Piłka nożna
Do przerwy na stadionie mistrza Finlandii półtora tysiąca widzów nie oglądało goli. W 58 minucie prowadzenie gościom dał Eero Tamminen.

Do wyrównania doprowadził Anthony Dafaa, ale goście ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Ariela Nguekama. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry punkt gospodarzom uratował Robin Sid.

Po 16 kolejkach Veikkausliigi IFK Mariehamn zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ma 10 punktów straty do prowadzącego HJK Helsinki, który rozegrał jeden mecz mniej.

Mariehamn jest rywalem Legii w II rundzie el. Ligi Mistrzów. Pierwszy pojedynek zostanie rozegrane 12 lipca w Finlandii, rewanż 19 lipca w Warszawie.

IFK Mariehamn - FC Ilves 2:2 (0:0)
0:1 - Eero Tamminen 58'
1:1 - Anthony Dafaa 71'
1:2 - Ariel Ngueukam 80'
2:2 - Robin Sid 87'

IFK Mariehamn: Vaikla - Friberg da Cruz, Kojola, Lyyski, Maeenpaeae, Span (79' Amani), Dafaa, Petrović, Ekhalie (63' Robin Sid), Sellin, Kangaskolkka.

Ilves: Hilander - Tanska, Koskinen, Miettunen, Agyiri, Tamminen (82' Hilska), Ala-Myllymaeki, Rahimi (77' Ayama), Siira, Penninkangas, Ngueukam (88' Lehtonen).