Co za gol w sparingu Lecha Poznań! Młody piłkarz zaskoczył rywali

Lech Poznań rozbił w sobotę w meczu sparingowym trzecioligowego Górnika Konin aż 8:1. Jedną z bramek dla wicemistrzów Polski zdobył 18-letni Dawid Kurminowski. Młody napastnik błysnął kapitalnym zagraniem.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
YouTube / LECH POZNAŃ
Kurminowski sobotni sparing zaczął na ławce i do gry trener Nenad Bjelica posłał go dopiero w 61. minucie. Nastolatek zmienił Kamila Jóźwiaka.

Piętnaście minut po wejściu na boisko, Kurminowski dostał prostopadłe podanie w pole karne od Jakuba Modera i w trudnej sytuacji zdecydował się na strzał piętą. Zaskoczeni bramkarz i obrońca Górnika Konin byli bezradni.

Bramkę Kurminowskiego można obejrzeć w skrócie spotkania przygotowanym przez klubową telewizję Lecha.

Sobotni sparing był dopiero drugim meczem testowym wicemistrza Polski w okresie przygotowawczym. Wcześniej ekipa trenera Bjelicy pokonała Hapoel Beer Szewa 3:0.

W starciu z Górnikiem bramki zdobyli Jóźwiak, Moder, Christian Gytkjaer, Kurminowski oraz Deniss Rakels i Marcin Robak. Dwaj ostatni zanotowali po dwa trafienia.

Czy Lech zdobędzie w sezonie 2017/18 mistrzostwo Polski?