Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pogoń Szczecin zaczyna świętować 70-lecie. Może zagrać ze sławnym rywalem

W poniedziałek Pogoń Szczecin zaczęła świętować 70. rocznicę powstania. Klub przedstawił listę atrakcji, a jego prezes Jarosław Mroczek zapowiedział, że drużyna może zagrać z bardzo renomowanym przeciwnikiem.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Piłkarze Pogoni Szczecin PAP / Adam Warżawa / Piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń będzie świętować przez cały sezon. Na początek zaprezentowała nowe koszulki z rocznicowymi akcentami. Podstawowe są granatowo-bordowe, a drugi zestaw jest biały z akcentami w barwach Pogoni Szczecin.

- 70 lat to zacny wiek. Nie muszę przekonywać, czym jest marka Pogoń dla Szczecina. To kawał historii tego miasta, ale też regionu. Chcemy, żeby obchody trwały cały sezon, a Pogoń była w tym czasie widoczna - zapowiada Jarosław Mroczek, prezes klubu.

Pogoń przedstawiła listę atrakcji, którą będzie rozbudowywać. Może poszerzy ją o mecz ze sławnym rywalem. Za kadencji Mroczka w Szczecinie gościli piłkarze Olympique Lyon oraz Werderu Brema.

- Mocno nad tym pracujemy. Problemem jest strasznie mało terminów. W rundzie jesiennej możemy zagrać taki mecz w przerwach reprezentacyjnych we wrześniu albo listopadzie. Kolejne szanse będą w następnym roku, tyle że wówczas rozpocznie się już przebudowa stadionu - opowiada Mroczek.

ZOBACZ WIDEO Cudowne gole w La Paz! Lanus bliżej awansu do ćwierćfinału Copa Libertadores (WIDEO) [ZDJĘCIA Sportklub]

- To może być bardzo renomowana drużyna z zachodu. Jeszcze nie deklarujemy, że przyjedzie na sto procent, ponieważ rozmowy są trudne. Z jednej strony to negatywne połączenie rocznicy z przebudową stadionu, a z drugiej pozytywne, ponieważ w kolejnej dekadzie kibice będą już oglądać mecze w warunkach takich jak w innych miejscach w Polsce - dodaje prezes Pogoni.

Jubilat będzie informować o akcjach na billboardach stacjonarnych i mobilnych. Na kwiecień zaplanował wydanie książki z archiwalnymi, niepublikowanymi wcześniej zdjęciami. W maju zorganizuje plenerową imprezę po meczu w Lotto Ekstraklasie. Do jej finału dojdzie albo na Wałach Chrobrego albo na Jasnych Błoniach.

- To nie będzie akademia ku czci klubu, podczas której będziemy wręczać goździki. Chcemy wprowadzać radosne elementy, które przesłonią negatywne emocje. Samych piłkarzy będzie około 1000, a do tego dojdą rodzice dzieci z akademii, kibice, a innych szczecinian zaprosimy, żeby przyłączyli się do parady albo chociaż się jej przyglądali - mówi Mroczek.

Piłkarze Pogoni będą odwiedzać miasta w województwie i brać udział w ważnych imprezach w Szczecinie. Klub przygotowuje internetowe muzeum, bieg i kolekcję ubrań. Kibice wybiorą jedenastkę 70-lecia, a także najlepszego piłkarza w dekadzie odbudowy klubu.

- Naszą intencją jest, żeby obchody objęły cały region, żeby przeżyli je również kibice poza Szczecinem, żeby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Także do osób, które nie przychodziły jeszcze na mecze. Może przy okazji poprawimy frekwencję na stadionie - liczy Tomasz Adamczyk, wiceprezes Pogoni.

Czy pomysły Pogoni Szczecin na 70-lecie są interesujące?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×