Liga Mistrzów: nagły debiut Jakuba Rzeźniczaka w Karabachu Agdam

Karabach Agdam wygrał 5:0 z FC Samtredia w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jakub Rzeźniczak wszedł na boisko w 32. minucie za kontuzjowanego kapitana zespołu. Donald Guerrier strzelił przedostatniego gola.

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
Karabach Agdam nie miał problemu z zespołem, który w poprzednim sezonie niespodziewanie zdetronizował w Gruzji Dinamo Tbilisi. W 10 minut piłkarze FC Samtredia zdążyli dostać trzy żółte kartki, a przed przerwą sprokurować dwa rzuty karne. Skutecznymi egzekutorami jedenastek byli Afran Ismailov oraz Dino Ndlovu. Ten drugi zawodnik był autorem dubletu i Karabach Agdam zszedł na przerwę z prowadzeniem 3:0.

W jedenastce Karabachu nie było Daniego Quintany, Donalda Guerriera i Jakuba Rzeźniczaka. Były kapitan Legii Warszawa wszedł na boisko nagle w 32. minucie zamiast obecnego kapitana Karabachu Raszada Sadygova.

Gruzini przeżywali podobne emocje jak w dwumeczu z Gabala FK rok temu. Wówczas przegrali w Azerbejdżanie 1:5. Po przerwie próbowali minimalizować straty przed rewanżem i w 48. minucie oddali pierwsze celne uderzenie z rzutu wolnego. Ibrahim Sehić obronił je bez problemu.

Rzeźniczak i spółka potraktowali strzał ostrzegawczy poważnie i nie pozwalali na kolejne uderzenia ekipie z Gruzji. Polak zainicjował w 65. minucie niebezpieczny atak Karabachu, ale gospodarzom nie udało wtedy powiększyć i tak okazałej przewagi. W 77. minucie na boisko wszedł Guerrier, były zawodnik Wisły Kraków i strzałem z bliska zmienił wynik na 4:0. Ostatniego gola zdobył w doliczonym czasie Michel.

Pięć goli przewagi powodują, że w rewanżu drużyna z Azerbejdżanu będzie faworytem do awansu