Liga Mistrzów: New Saints FC złamał heroicznych Gibraltarczyków

Piłkarze New Saints FC wygrali na wyjeździe z College Europa 3:1 i awansowali do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna z Gibraltaru zdobyła gola w dziewięciu i doprowadziła do dogrywki.

Piłka Ligi Mistrzów Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka Ligi Mistrzów
W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wzięło udział 10 klubów. Wszystkie dokończyły dwumecz we wtorek. Na każdym stadionie z awansu cieszyli się przyjezdni.

Wynik spotkania New Saints FC z College Europa FC był głównym wydarzeniem pierwszej serii gier. Drużyna z Gibraltaru zwyciężyła 2:1. Po raz pierwszy w europejskich pucharach na wyjeździe. To był jednak dopiero początek dramaturgii.

Starzy znajomi Legii Warszawa z Walii wyszli na prowadzenie 2:0 w rewanżu, a poirytowani piłkarze College Europa dostali dwie czerwone kartki. Wydawało się, że New Saints unikną kompromitacji bez problemu.

Po chwili jednak dziewięciu Gibraltarczyków zdobyło gola i rozpoczęła się ich rozpaczliwa próba doprowadzenia do dogrywki i konkursu rzutów karnych. Nie powiodła się. Drużyna Adriana Cieślewicza złamała zdziesiątkowanego przeciwnika w 104. minucie i New Saints awansowali po męczarniach.

Tydzień temu piłkarze FC Santa Coloma wrócili do Erewania po roku nieobecności. Pierwsza ich wizyta zakończyła się porażką 0:3, a druga tylko 0:1, stąd poruszenie na trybunach podczas rewanżu. Obecna w Andorze była również grupa kibiców z Armenii i to ono miała powody do zadowolenia w 28. minucie, kiedy Uros Nenadović zdobył gola na 1:0 dla Alaszkertu Erewań. Drużyna Joana Capdevili, byłego reprezentanta Hiszpanii, potrzebowała w tym momencie trzech bramek do awansu. Te zadanie było ponad jej możliwości. Doprowadziła tylko do remisu 1:1 w rewanżu.

Najwyższe zwycięstwo 6:1 w dwumeczu odniósł Vikingur Gota z Trepcą Mitrovica. 3:0 zatriumfował Hibernians FC w rywalizacji z Infonetem Tallin. Przy wszystkich golach dla zespołu z Malty maczał palce Brazylijczyk. Dwa strzelił Jorginho, a przy trzecim asystował Jackson Lima.

Legia Warszawa rozpocznie walkę o awans do fazy grupowej w następnej rundzie. Przeciwnikiem mistrza Polski będzie fiński IFK Mariehamn.