Sparingowa sobota: 495 minut bez gola GieKSy Katowice

GKS Katowice zremisował bezbramkowo z Chrobrym Głogów. Impas strzelecki drużyny Piotra Mandrysza trwa 495 minut. Niektóre kluby zakończyły okres sparingów, a GKS 1962 Jastrzębie dopiero rozpoczął.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
GKS Katowice strzelił w okresie przygotowań jednego gola. W 45. minucie sparingu z Odrą Opole do bramki trafił Paweł Mandrysz. Od 24 czerwca piłkarze ofensywni próbują przełamać impas strzelecki, tyle że bez efektu. W zremisowanym bezbramkowo sparingu z Chrobrym Głogów trener Piotr Mandrysz sprawdził w ataku Grzegorza Goncerza, Wojciecha Kędziorę i Jakuba Yunisa.

Problemu ze strzelaniem goli nie ma Chojniczanka Chojnice. Dwa zdobyła w sparingu z Lechią Gdańsk, cztery w meczu z Pogonią Szczecin, a na koniec okresu przygotowań pokonała 5:0 Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, niedoszłego beniaminka II ligi. Lepiej od podstawowych piłkarzy spisali się po przerwie rezerwowi chojniczanie.

Nie popisał się Ruch Chorzów, który przegrał 0:2 z Widzewem Łódź. Poszedł śladem drugiego spadkowicza z Lotto Ekstraklasy - Górnika Łęczna, który w środę został pokonany przez III-ligowy Motor Lublin.

Dopiero 15 lipca wrócił na boisko GKS 1962 Jastrzębie i wygrał 4:1 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Drużyna ze Śląska mogła sobie pozwolić na późny start, ponieważ nie występuje w centralnym Pucharze Polski. Po sześć goli padło w sparingach innych beniaminków II ligi. Garbarnia Kraków zdemolowała 6:0 lokalnego rywala Hutnika, natomiast Gwardia Koszalin przegrała 2:4 ze Świtem Skolwin.

Nice I liga:

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 0:2 (0:1)

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 2:3 (1:1)

Chojniczanka Chojnice - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 5:0 (1:0)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - FC ViOn Zlate Moravce 1:1 (1:0)

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Chrobry Głogów - GKS Katowice 0:0

Stal Mielec - Stal Stalowa Wola 2:1 (2:1)

II liga:

Gwardia Koszalin - Świt Skolwin 2:4

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 6:0 (2:0)

GKS 1962 Jastrzębie - Pniówek Pawłowice Śląskie 4:1 (1:1)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice potrzebuje nowych piłkarzy w ofensywie?