Sparingowa środa: Górnik Łęczna przegrał z III-ligowcem. Pierwsze gole Podbeskidzia

Górnik Łęczna przegrał czwarty sparing z rzędu. Nowa drużyna Tomasza Kafarskiego została pokonana 2:4 przez Motor Lublin. Pierwsze gole w okresie przygotowań zdobyło Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Radość piłkarzy Górnika Łęczna po celnym trafieniu PAP / Adam Warżawa / Radość piłkarzy Górnika Łęczna po celnym trafieniu
Po spadku z Lotto Ekstraklasy w Górniku Łęczna następuje rewolucja kadrowa. Za poukładanie zespołu zabrał się Tomasz Kafarski, który zastąpił na stanowisku trenera Franciszka Smudę. Nowego szkoleniowca czeka jeszcze dużo pracy. Naszpikowana testowanymi graczami drużyna Kafarskiego przegrała czwarty sparing z rzędu. Tym razem 2:4 z III-ligowcem Motorem Lublin. Dwa gole dla lepszego zespołu strzelił Przemysław Szkatuła, który przeprowadził się do Lublina w letnim okienku transferowym.

Pierwsze gole w okresie przygotowań strzeliło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Do środy podopieczni Jana Kociana mieli bilans bramek 0:11. Impas strzelecki przerwał Paweł Tomczyk, który dwa razy trafił do bramki MFK Skalica, a wynik meczu na 3:1 ustalił Adrian Pindera. Po przełamaniu Podbeskidzia najmniej bramkostrzelnym klubem z Nice I ligi jest GKS Katowice. Nowa drużyna Piotra Mandrysza zremisowała 0:0 z FC Zlin, a jej niemoc strzelecka trwa od 405 minut.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Pogoń Siedlce. Tym razem pokonała 3:1 Legionovię Legionowo. Dużo wydarzyło się również w meczu innego klubu z Mazowsza Znicza Pruszków z Widzewem Łódź. Spadkowicz z Nice I ligi stracił dwa gole po strzałach z rzutu karnego. Po przerwie potrafił jednak odwrócić wynik 1:2 na 3:2.