Trzy ciosy Chelsea w meczu z Arsenalem. Pech Pedro

Po dwóch bramkach Michy Batshuayi i jednym Williana w meczu towarzyskim Chelsea 3:0 pokonała Arsenal. Mistrzowie Anglii wyraźnie dominowali nad rywalem.

Michał Piegza
Cheslea cieszy się z gola PAP/EPA / PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / Cheslea cieszy się z gola
Od początku sparingowego meczu Arsenalu z Chelsea dominowali mistrzowie Anglii. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się golem dla najlepszego na Wyspach zespołu. Kanonierom udało się wyjść cało z opresji. Z kolei w 7. minucie Willian w sytuacji sam na sam uderzył tuż obok słupka.

Piłkarz zrehabilitował się w 40. minucie. Wówczas Chelsea wyszła z szybką akcją. Willian znalazł się z piłką przed polem karnym. Po technicznym strzale futbolówka odbiła się od słupka i wtoczyła do bramki.

Kilkadziesiąt sekund później padł drugi gol. Michy Batshuayi otrzymał piłkę przed polem karnym i świetnym strzałem przy słupku trafił na 2:0. Ten sam zawodnik zamknął wynik meczu w 49. minucie, popisując się kapitalnym strzałem w okienko z ok. 16 metrów. Arsenal w końcówce dążył do zdobycia honorowego gola. W 86. minucie Donyell Malen z ostrego kąta trafił w słupek.

Pechowo mecz zakończył się dla Pedro Rodrigueza. Hiszpan doznał urazu szczęki w zderzeniu z Davidem Ospiną i już w pierwszej części musiał opuścić boisko.

Arsenal FC - Chelsea FC 0:3 (0:2)
0:1 - Wilian 40'
0:2 - Batshuayi 42'
0:3 - Batshuayi 49'

Arsenal: David Ospina (76' Damian Martinez) - Ainsley Maitland-Niles (46' Francis Coquelin), Per Mertesacker (46' Mohamed Elneny), Nacho Monreal (46' Laurent Koscielny) - Alex Oxlade-Chamberlain (69' Nelson Vivas), Cohen Bramall (46' Sead Kolasinac) - Granit Xhaka (46' Danny Welbeck) Alex Iwobi, Mesut Oezil (76' Donyell Malen) - Alexandre Lacazette (46' Olivier Giroud).

Chelsea: Thibaut Courtois (46' Willy Caballero) - Cesar Azpilicueta (76' Andreas Christensen), David Luiz (76' Mario Pasalić), Gary Cahill (76' Tomas Kalas) - Victor Moses (69' Fikayo Tomori), N'Golo Kante (76' Kyle Scott), Cesc Fabregas (76' Jake Clarke-Salter) - Marcos Alonso (69' Loic Remy), Willian (69' Lewis Baker), Michy Batshuayi (69' Kenedy), Pedro Rodriguez (29' Jeremie Boga).

Żółta kartka: Kolasinac (Arsenal).