Jupiler League: Standard kroczy po tytuł

Standard Liege pokonał w piątkowy wieczór w Antwerpii miejscowy Germinal Beerschott 2:1 w najciekawszym spotkaniu 26. kolejki Jupiler League. Dzięki wygranej podopieczni <b>Michela Preud?homme?a</b> mają już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli FC Brugge, który w sobotę zmierzy się na własnym boisku z FC Brussels.

W tym artykule dowiesz się o:

Standard objął prowadzenie już w 15. minucie. Lewy skrzydłem ruszył Axel Witsel, który dośrodkował po ziemi przed bramkę gospodarzy, a tam Milan Jovanović wykorzystał bierną postawę obrońcy i strzałem z pięciu metrów pokonał Kenny?ego Steppe?a. Było to już 12. trafienie Serba w tym sezonie Jupiler League. Kilka minut przed końcem pierwszej Marouane Feelaini strzałem głową podwyższył na 2:0 dla gości.

Piłkarze z Antwerpii zdołali odpowiedzieć tylko raz. W 62. minucie po rzucie wolnym z lewej strony mocno bitą piłkę podbił Hernan Losada, a ta, ku zaskoczeniu piłkarzy, a przede wszystkim bramkarza Standardu, wpadła do bramki gości tuż przy prawym słupku.

Po 26 spotkaniach Standard, z dorobkiem 58 punktów, przewodzi ligowej tabeli. Germinal Beerschot z 45 punktami plasuje się na 5. miejscu, ale w sobotę może zostać wyprzedzony przez KAA Gent.

Germinal Beerschot - Standard Liege 1:2 (0:2)

0:1 - Jovanović 15'

0:2 - Fellaini42'

1:2 - Losada 63'