Wielka radość Arki Gdynia w szatni (wideo)

Arka Gdynia pokonała 3:2 FC Midtjylland w meczu trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Piłkarzom po spotkaniu towarzyszyła ogromna euforia.

Dominika Pawlik
Radość piłkarzy Arki Gdynia PAP/EPA / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Arki Gdynia
Faworytami meczu w Gdyni byli goście, FC Midtjylland właśnie w tej roli przybyło do Polski. Arka udowodniła jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Gospodarze w 31. minucie strzelili bramkę, ale już po dwóch minutach Duńczycy wyrównali. Pozytywne emocje kibiców na chwilę zostały ostudzone, bo przeciwnicy potrzebowali kolejnych 180 sekund, by zdobyć gola. Niedługo po tym po rzucie karnym Arka wyrównała. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry Rafał Siemaszko trafił do bramki FC Midtjylland.

Nic więc dziwnego, że po takich zwrotach akcji i ostatecznym zwycięstwie, piłkarze Arki byli w znakomitych humorach. Na klubowym profilu na Twitterze pojawiło się nagranie z szatni.

Arce, za pośrednictwem tego samego portalu, pogratulował Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Rewanż zostanie rozegrany 3 sierpnia w Danii.

Czy Arka Gdynia awansuje do kolejnej rundy eliminacji?