The Championship: Saganowski sprokurował karnego, Southampton rozbite

Już w piątek rozpoczęła się 42. The Championship. Wówczas Wolverhampton Wanderers wygrało z Southampton 3:0, a całe spotkanie w barwach Świętych rozegrał Marek Saganowski. Nie zaliczy jednak tego pojedynku do udanych, ponieważ sprokurował rzut karny.

Bartosz Zimkowski

Wolves prowadzili już po 19. minutach 3:0. W 35. sekundzie Vokes wyprowadził Wilki na prowadzenie, ale kilka minut później Craddock podwyższył na 2:0. W 19. minucie Marek Saganowski sfaulował swojego rywala we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". David Jones nie zmarnował okazji i Wilki wygrały ostatecznie 3:0. Saganowski przebywał na boisku przez całe spotkanie, ale ponownie gola nie strzelił. Zła seria polskiego napastnika trwa już od połowy lutego.

Drugim meczem tego dnia był hit 42. kolejki The Championship. Reading przegrało na swoim stadionie z Sheffield United 0:1 i The Royals mają już sześć punktów straty do Szabli. Jedyną bramkę zdobył dla nich Brian Howard. Sheff Utd ma nadal pięć punktów straty do Wolves, a do końca rozgrywek pozostały tylko cztery kolejki.

Pierwszym sobotnim pojedynkiem The Championship był mecz Preston North End z Blackpool. Dość niespodziewanie lepszym zespołem okazali się goście, którzy wygrali 1:0. Jedyną bramkę zdobył tuż przed przerwą Charlie Adam. Dzięki temu zwycięstwu Blackpool jest już niemal pewne utrzymania w drugiej lidze angielskiej.

W barach Derby County zabrakło Przemysława Kaźmierczaka. Polski pomocnik nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Barany wygrały z Sheffield Wednesday 1:0 - po trafieniu Roba Hulse'a. Nadal kontuzjowany jest Grzegorz Rasiak, a na ławce rezerwowych w Ipswich Town całe spotkanie spędził Bartosz Białkowski.