SPL: Gretna bez szans na Pittodrie, Krysiak sprokurował karnego

Nie doszło do skutku zaległe spotkanie 22. kolejki pomiędzy Motherwell FC a Celtikiem Glasgow. Po raz kolejny stan murawy na Fir Park nie pozwalał na grę. Rozegrane zostały natomiast cztery mecze 30. kolejki, w których najwyższe zwycięstwo doniósł Aberdeen FC. The Dons pokonali na własnym boisku Gretnę 3:0, a przy jednej z bramek swój niechlubny udział miał Artur Krysiak.

Daniel Rosół

Do piątku nie było wiadomo czy mecz Aberdeen z Gretną dojdzie do skutku. Beniaminek rozgrywek, który stoi na skraju bankructwa, miał problemy z uzbieraniem pieniędzy potrzebnych na wyjazd na Pittodrie! Ostatecznie jednak sytuacja zakończyła się pomyślnie i The Weddingmakers stawili czoła Aberdeen, jednak w mocno osłabionym składzie ? m.in. bez Grega Fleminga, dotychczasowego bramkarza nr 1. Dlatego też przeciwko The Dons w bramce Gretny stanął wypożyczony z Birmingham City Artur Krysiak. Dla 18-letniego Polaka był to drugi występ w Scottish Premier League i drugi nieudany. Podobnie jak w debiucie, również w sobotę Krysiak został zmuszony do kapitulacji aż trzykrotnie, a na dodatek w 71. minucie, faulując Lee Millera, sprokurował rzut karny. Jedenastkę bez problemu wykorzystał sam poszkodowany, a chwilę później Barry Nicholson ustalił wynik meczu.

Po raz kolejny z ławki rezerwowych poczynania kolegów oglądał Zbigniew Małkowski, a jego Inverness Caledonian Thistle na własnym boisku musiał uznać wyższość Falkirk FC. Zwycięstwo The Bairns zapewnił na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Billy Clarke.

Cenny komplet punktów wywalczył stołeczny Hibernian. Na Easter Road w Edynburgu piłkarze Mixu Paatelainena pokonali 2:0 Kilmarnock FC dzięki trafieniom Filipe Moraisa i Stevena Fletchera. Zwycięstwo dało Hibernian awans na trzecie miejsce w tabeli kosztem Dundee United i Motherwell FC, które w sobotę nie rozgrywały ligowych spotkań.

W ostatnim meczu Heart of Midlothian zaledwie zremisował na wyjeździe z zajmującym 11. miejsce St. Mirren FC. Jeden punkt w 87. minucie zapewnił Sercom Saulius Mikoliunas.