Towarzysko: czterech Polaków w jednym meczu

Aż czterech Polaków pojawiło się na boisku w meczu Swansea City - Sampdoria (4:0): Łukasz Fabiański, Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki oraz Karol Linetty.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański w barwach Swansea City Getty Images / Ian MacNicol / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański w barwach Swansea City

Swansea City nie miała żadnych problemów, żeby ograć Sampdorię Genua. W ostatnim teście przed startem Premier League była po prostu dużo lepsza od Włochów. W barwach Sampdorii od pierwszej minuty wystąpili Dawid Kownacki oraz Bartosz Bereszyński.

Po pierwszej połowie Łabędzie prowadziły 1:0, a Kownacki został zmieniony w przerwie. Na boisku pojawił się za to Karol Linetty. Jednak gole strzelali tylko gospodarze, a w 67. minucie swój udział w tym meczu zakończył Bereszyński.

Fabiański zagrał pełne 90 minut, a Swansea ograła Sampdorię 4:0.

W sobotę na boisku pojawił się także Jan Bednarek. Southampton w ostatnim teście wygrało z Sevillą 2:0, a polski defensor w 64. minucie zameldował się na murawie. To oznacza, że za tydzień w Premier League Polak najprawdopodobniej usiądzie na ławce rezerwowych.

Warto jeszcze odnotować zwycięstwo Liverpoolu z Athletic Bilbao (3:1). Bramki dla The Reds zdobyli Roberto Firmino, Benjamin Woodburn oraz Dominic Solanke.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bednarek zagra więcej niż 10 razy w Premier League w tym sezonie?