Premier League: fantastyczny mecz na początek. Udana pogoń Arsenalu

Kapitalna inauguracja Premier League - Arsenal pokonał Leicester City 4:3, chociaż do 83. minuty przegrywał 2:3. Bohaterami zostali rezerwowi Aaron Ramsey i Olivier Giroud.

Bartosz Zimkowski
Piłkarze Arsenalu cieszą się z gola PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Piłkarze Arsenalu cieszą się z gola
Doskonale rozpoczął się nowy sezon w Premier League. Już po pięciu minutach kibice widzieli aż dwa gole. Po 120 sekundach z trafienia cieszył się nowy snajper Arsenalu Alexandre Lacazette, który precyzyjnym strzałem głową z jedenastu metrów wykończył dośrodkowanie Mohameda Elneny'ego.

Radość gospodarzy trwała bardzo krótko. Błąd popełnił bowiem Petr Cech, który minął się z dośrodkowaniem, a Maguire zgrał futbolówkę na czwarty metr. Tutaj Okazaki przeskoczył Xhakę i zdobył gola głową.

Po niecałych dwóch kwadransach Emirates Stadium ucichło po raz drugi. Tym razem Xhaka źle wyprowadził piłkę z własnej połowy. Zagrał do Marca Albrightona, a ten dośrodkował na czwarty metr. Jamie Vardy tylko dołożył nogę i Lisy prowadziły w Londynie.

Arsenal naciskał do ostatnich sekund pierwszej połowy i dopiął swego. Lacazette jakoś przecisnął piłkę pomiędzy nogami rywali. Kolasinac miał doskonałą okazję do strzelenia gola, ale podał do Welbecka, który wepchnął futbolówkę do siatki.

Jedenaście minut po zmianie stron goście znów prowadzili. Ponownie na listę strzelców wpisał się Vardy, wykańczając dośrodkowanie Mahreza z rzutu rożnego.

Po tym golu goście cofnęli się na własną połowę i to był olbrzymi błąd. Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę - Olivier Giroud i Aaron Ramsey pojawili się na murawie. Obaj zostali bohaterami. Najpierw Walijczyk z siedmiu metrów zdobył bramkę, a 120 sekund później Francuz głową wpakował piłkę do siatki. Wszystko działo się w 83. i 85. minucie.

Warto też zaznaczyć, że w obu przypadkach asystę zanotował Xhaka, rehabilitując się za błędy przy dwóch bramkach dla Leicester.

Arsenal wygrał na inaugurację Premier League z Leicester City 4:3. Oddał aż 27 strzałów (przy sześciu Lisów) i miał 70 proc. w posiadaniu piłki.

Arsenal FC - Leicester City 4:3 (2:2)
1:0 - Alexandre Lacazette 2'
1:1 - Shinji Okazaki 5'
1:2 - Jamie Vardy 29'
2:2 - Danny Welbeck 45+2'
2:3 - Jamie Vardy 56'
3:3 - Aaron Ramsey 83'
4:3 - Olivier Giroud 85'

Arsenal: Cech - Holding (67' Giroud), Monreal, Kolasinac - Bellerin, Elneny (67' Ramsey), Xhaka, Oxlade-Chamberlain - Welbeck (75' Walcott), Oezil - Lacazette.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs - Mahrez, Ndidi, James (82' Iheanacho), Albrighton (88' Gray) - Okazaki (72' Amartey) - Vardy.