Primera Division: Atletico pokonuje Barcelonę! Real powiększa przewagę

Duma Katalonii po raz pierwszy w nowym roku schodziła z boiska pokonana. Potknięcie Barcelony w stolicy z Atletico wykorzystał Real Madryt. Królewscy nie bez kłopotów wygrali z Recreativo Huelva 2:3. W tym spotkaniu arbiter musiał usunąć z boiska dwóch graczy gospodarzy i jednego piłkarza Realu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Kibice Barcelony chyba za wcześnie uwierzyli w możliwość awansu ich ekipy na pierwszą lokatę. Katalończycy zaprezentowali się słabo na Vicente Calderon i zasłużenie przegrali z miejscowym Atletico. Co prawda prowadzili po pięknym golu Ronaldinho, ale później znacznie efektywniej prezentowali się Los Rojiblancos. W szczególności na duże pochwały zasługuje Sergio Aguero, który po kilku słabszych występach w końcu pokazał się z jak najlepszej strony. Młody Argentyńczyk strzelił dwa gole i wywalczył rzut karny.

W sobotę zdecydowanie rządził Madryt. Z wygranej Atletico skorzystał Real, który ma znów 5 oczek przewagi nad wiceliderem. Na początku zanosiło się na kolejne problemy Królewskich z przeciętnym Recreativo, jednak ostatecznie wszystko potoczyło się zgodnie z planem Bernda Schustera. Duże znaczenie na losy meczu miały sytuacje, które działy się w drugiej połowie. Sędzia w kwadrans wyrzucił trzech piłkarzy (dwóch gospodarzy i jednego gości), a na boisku znowu pojawił się Robinho. Brazylijczyk dwukrotnie pokonał golkipera i uratował komplet punktów dla Blancos.

Sevilla jest trzecią ekipą w tej kolejce, która otworzyła wynik meczu, ale ostatecznie poległa. Andaluzyjczycy w pierwszej połowie stworzyli sobie wiele okazji, jednak do siatki trafił jedynie Frederic Kanoute. Nieskuteczność podopiecznych Manolo Jimeneza wykorzystali gracze Deportivo La Coruna, którym wreszcie udało się wyskoczyć ze strefy spadkowej.

Na zwycięską ścieżkę powraca Espanyol Barcelona. Los Pericos wciąż mają nadzieję na awans do Ligi Mistrzów, a po sobotnim spotkaniu znacznie się przybliżyli do osiągnięcia tego celu. Podopieczni Erneste Valverde wygrali z Valencią 2:0 po dwóch bramkach Luisa Garcii.