Premier League: Debiutant pogrążył Kanonierów

Arsenal FC stracił pierwsze punkty w nowym sezonie. Po zaciętym, wyjazdowym boju ze Stoke City Kanonierzy polegli 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył debiutujący w nowym zespole Jese Rodriguez.

Dominik Polesiński
piłkarze Arsenalu Londyn Reuters / Andrew Boyers / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu Londyn

Dobry, emocjonujący mecz zafundowali piłkarze fanom przybyłym na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent. W pierwszej połowie mimo braku goli można było obejrzeć kawał solidnego futbolu. Wyrównana gra bez szachowania rywali i szybkie tempo rozgrywania akcji musiało się podobać.

W drużynie gospodarzy wyróżniającym się piłkarzem był Jack Butland. Bramkarz Stoke bronił jak natchniony, a w sytuacjach beznadziejnych dopisywało mu szczęście. To piłka odbiła mu się od brzucha, to świetnie bronił w "czystych" pojedynkach z Dannym Welbeckiem.

Stoke miało jednak innego bohatera. Debiutujący w nowym zespole Jese Rodriguez był aktywny przez 71 minut (wtedy to opuścił boisko zmieniony przez Sobhiego). Swój bardzo dobry występ ukoronował golem, który dał miejscowym zwycięstwo. Była to jedna z pierwszych akcji po przerwie. Krótkie podanie od Saido Berahino i strzał w długi róg obok nogi Petra Cecha rozstrzygnął losy meczu.

Arsenal mocno pracował na wyrównanie. Totalna dominacja nie przerodziła się jednak w gole. Blok obronny dowodzony przez głośno krzyczącego Butlanda pilnował, by The Potters tego dnia nic się nie stało.

Stoke City - Arsenal FC 1:0 (0:0)
1:0 - Jese Rodriguez 47'

Stoke City: Jack Butland - Kurt Zouma, Ryan Shawcross, Geoff Cameron, Mame Diouf, Joe Allen, Darren Fletcher, Erik Pieters (89' Bruno Martins Indi), Xherdan Shaqiri (25' Saido Berahino), Jese Rodriguez (71' Ramadan Sobhi), Eric-Maxim Choupo-Moting.

Arsenal FC: Petr Cech - Shkodran Mustafi, Nacho Monreal, Sead Kolasinac (66' Olivier Giroud), Hector Bellerin, Granit Xhaka (79' Alex Iwobi), Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain, Mesut Oezil, Danny Welbeck, Alexandre Lacazette (78' Theo Walcott).

Sędzia: Andre Marriner.