II liga: czwarta wygrana Radomiaka, cztery gole Piotra Giela w 35 minut

Radomiak Radom odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo. W sobotę pokonał 1:0 Legionovię Legionowo. Piotr Giel strzelił cztery gole dla GKS-u Bełchatów w wygranym 5:2 meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Barwy klubowe GKS-u Bełchatów / Barwy klubowe GKS-u Bełchatów
Tylko Radomiak Radom mógł w sobotę zostać liderem. Aby tak się stało, potrzebował czwartego w sezonie zwycięstwa z przewagą minimum dwóch goli. Radomiak spełnił tylko pierwszy warunek i nie strącił Warty Poznań ze szczytu tabeli. Do wyniku 1:0 w meczu z Legionovią Legionowo doprowadził Leandro. W tym sezonie Brazylijczyk trafia do bramki przeciwnika we wszystkich spotkaniach.

Leandro jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. W rankingu snajperów wyprzedza go jedynie Piotr Giel, który w sobotę dał popis. Napastnik GKS-u Bełchatów strzelił cztery gole Siarce Tarnobrzeg w 35 minut. Brunatni odnieśli zwycięstwo 5:2 i jest to dotychczas największa kanonada w sezonie. W 88. minucie trener Mariusz Pawlak postanowił zdjąć Giela z boiska i dał kibicom szansę, by nagrodzili owacją bohatera.

W lidze jest jeszcze pięć niepokonanych drużyn. GKS 1962 Jastrzębie zwyciężył 2:0 ze Stalą Stalowa Wola i zadomawia się na miejscu premiowanym awansem. Ponadto smaku porażki nie zaznali jeszcze Błękitni Stargard i piłkarze ŁKS-u Łódź. W sobotę jedni i drudzy zremisowali 1:1, a w środę spotkają się w bezpośrednim pojedynku w Łodzi.

4. kolejka zakończyła się w Rybniku. ROW 1964 pokonał 4:2 Wisłę Puławy. Między 70. a 72. minutą Jakubowie Smektała i Poznański zmniejszyli prowadzenie gospodarzy z 3:0 na 3:2. Na dodatek drużyna ze Śląska kończyła mecz w dziesięciu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Kamil Spratek. Mimo to ostatnie słowo należało do rybniczan. ROW strzelił siedem goli w dwóch występach na własnym stadionie, więc jego kibice nie narzekają na brak wrażeń.

4. kolejka II ligi:

Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
1:0 - Tomasz Pustelnik (k.) 61'
1:1 - Marcin Rackiewicz 87'

Gryf Wejherowo - ŁKS Łódź 1:1 (1:1)
1:0 - Łukasz Nadolski (k.) 18'
1:1 - Jewhen Radionow (k.) 32'

Rozwój Katowice - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
0:1 - Serhij Krykun 49'
1:1 - Kamil Bętkowski 74'

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
0:1 - Leandro 19'

Stal Stalowa Wola - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Farid Ali 36'
0:2 - Tomasz Dzida 90'

GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 5:2 (1:1)
5:2 - Dawid Flaszka 87'

ROW 1964 Rybnik - Wisła Puławy 4:2 (2:0)
1:0 - Szymon Jary 14'
2:0 - Sebastian Siwek 16'
3:0 - Kamil Spratek 68'
3:1 - Jakub Smektała 70'
3:2 - Jakub Poznański 72'
4:2 - Sebastian Siwek 82'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Piotr Giel będzie liderem klasyfikacji strzelców po rundzie jesiennej?