II liga: zieloni niepokonani. Warta Poznań i Radomiak z piątym zwycięstwem

W 5. kolejce II ligi nie doszło do zmian na górze tabeli. Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Warty Poznań i Radomiaka Radom. Komplet punktów zdobył również GKS 1962 Jastrzębie.

Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
Piłkarzy Warty Poznań i Radomiaka Radom łączą nie tylko zielone stroje, ale również wzorowa powtarzalność na początku sezonu. Lider z Wielkopolski wygrał 3:0 z MKS-em Kluczbork. W pięciu kolejkach zdążył strzelić 14 goli, a w ciągu ostatniego tygodnia sześć. Do bramki spadkowicza trafili Adrianowie. Najpierw dubletem popisał się Adrian Laskowski, a wynik ustalił jego imiennik Cierpka.

Radomiak wygrywa skromniej, ale równie regularnie. Jak większość rozegranych w środę meczów, ten w Radomiu rozkręcił się po przerwie. Drużyna Jerzego Cyraka przystąpiła do ataku, którego efektem była bramka na 1:0 Leandro. Brazylijczyk jest w wybornej formie. Od początku sezonu wyszedł na boisko w siedmiu spotkaniach, a strzelił gola w sześciu. Dogonił w klasyfikacji snajperów dotychczasowego lidera Piotra Giela.

Ekipa Giela, czyli GKS Bełchatów przegrał 0:2 na stadionie GKS-u 1962 Jastrzębie. Rewelacyjny beniaminek ze Śląska to jedna z czterech niepokonanych drużyn w lidze. Ten status stracili w środę Błękitni Stargard, którzy przegrali 1:2 z ŁKS-em Łódź. Wszystkie gole w tym pojedynku padły po 70. minucie.

5. kolejka zostanie zapamiętana również jako ta, w której przebudziło się jednocześnie kilka drużyn z dołu tabeli. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Legionovia Legionowo 2:1 z Garbarnią Kraków, Stal Stalowa Wola 3:1 ze Zniczem Pruszków, a także Gryf Wejherowo 3:1 z Olimpią Elbląg. Ciekawe, że do wszystkich tych premierowych wiktorii doszło na wyjeździe. Ponadto udał się debiut Ryszardowi Wieczorkowi w roli szkoleniowca Wisły Puławy. Duma Powiśla rozbiła 3:0 Gwardię Koszalin i zepchnęła beniaminka z Pomorza na samo dno tabeli. Gwardia nie strzeliła gola od blisko 400 minut.

5. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice 0:0

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 1:3 (1:1)

2:1 - Patryk Bryła 85'

Radomiak Radom - ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)
1:0 - Leandro 68'

Garbarnia Kraków - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)

3:0 - Adrian Cierpka 45'

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
1:0 - Farid Ali 45'
2:0 - Kamil Jadach 85'

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)
0:1 - Andrzej Trubeha 62'
0:2 - Adrian Gębalski 84'
0:3 - Grzegorz Janiszewski 88'
1:3 - Mateusz Stryjewski 90'

Wisła Puławy - Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)
1:0 - Dawid Pożak 24'
2:0 - Jakub Smektała 30'
3:0 - Alen Ploj 47'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań i Radomiak Radom będą na miejscach premiowanych awansem po rundzie jesiennej?