Serie A: AC Milan nie potyka się. Bartosz Salamon w historycznym meczu SPAL

AC Milan zwyciężył 2:1 z Cagliari Calcio w 2. kolejce Serie A. Bartosz Salamon wystąpił w wygranym 3:2 meczu SPAL z Udinese Calcio. Cudownego gola dla Torino FC strzelił Andrea Belotti.

Radość piłkarzy AC Milan po zwycięstwie PAP/EPA / Matteo Bazzi / Radość piłkarzy AC Milan po zwycięstwie
AC Milan unika potknięć na początku sezonu. Drużyna Vincenzo Montelli regularnie zwycięża, strzela sporo bramek, prawie ich nie traci. Przed meczami z silnymi przeciwnikami buduje dobrą pozycję wyjściową. Rossoneri pokonali 2:1 Cagliari Calcio. Na prowadzenie wyszli w 10. minucie dzięki strzałowi Patricka Cutrone. Przyjezdni potrafili wyrównać, ale reakcja Milanu na ten cios była błyskawiczna. Autorem efektownego i zwycięskiego gola z rzutu wolnego był Suso.

2. seria gier Serie A była uznawana za kolejkę szans dla beniaminków na pierwsze zwycięstwo po awansie. Swojej nie wykorzystało w sobotę Benevento Calcio. Zrobił to w niedzielę SPAL. W 25. minucie Luca Mora podał do Marco Boriello, leżąc na boisku. Piłkarze Udinese Calcio myśleli, że będzie rzut wolny, a tymczasem przeciwnik strzelał im gola na 1:0. To był początek emocji, które trwały do doliczonego czasu. SPAL pozwolił gościom zmienić wynik 2:0 na 2:2, ale to beniaminek powiedział ostatnie słowo. Gola na 3:2 zdobył w 94. minucie Luca Rizzo. W historycznym dla gospodarzy meczu zagrał Bartosz Salamon.

Tydzień temu Andrea Belotti nie trafił do bramki w meczu Torino FC z Bologna FC. Strzelanie goli w nowej kampanii rozpoczął uroczyście w 2. kolejce. Snajper Byków popisał się fenomenalnymi nożycami po dośrodkowaniu Lorenzo De Silvestriego. Po tak cudownym trafieniu nie wypadało gospodarzom nie zapunktować. Torino najpierw obroniło się przed atakami US Sassuolo, a w ostatnich 10 minutach doprowadziło do wyniku 3:0.

Po zdobyciu Superpucharu Włoch piłkarzom Lazio Rzym przychodzi z dużym trudem punktowanie w lidze. Na stadionie Chievo Werona zwyciężyli 2:1 dopiero dzięki bramce Sergeja Milinkovicia-Savicia w 87. minucie.

Na ławce rezerwowych byli Paweł Jaroszyński (Chievo) i Paweł Bochniewicz (Udinese).