Serie A: AC Milan nie potyka się. Bartosz Salamon w historycznym meczu SPAL

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Matteo Bazzi / Radość piłkarzy AC Milan po zwycięstwie
PAP/EPA / Matteo Bazzi / Radość piłkarzy AC Milan po zwycięstwie

AC Milan zwyciężył 2:1 z Cagliari Calcio w 2. kolejce Serie A. Bartosz Salamon wystąpił w wygranym 3:2 meczu SPAL z Udinese Calcio. Cudownego gola dla Torino FC strzelił Andrea Belotti.

AC Milan unika potknięć na początku sezonu. Drużyna Vincenzo Montelli regularnie zwycięża, strzela sporo bramek, prawie ich nie traci. Przed meczami z silnymi przeciwnikami buduje dobrą pozycję wyjściową. Rossoneri pokonali 2:1 Cagliari Calcio. Na prowadzenie wyszli w 10. minucie dzięki strzałowi Patricka Cutrone. Przyjezdni potrafili wyrównać, ale reakcja Milanu na ten cios była błyskawiczna. Autorem efektownego i zwycięskiego gola z rzutu wolnego był Suso.

2. seria gier Serie A była uznawana za kolejkę szans dla beniaminków na pierwsze zwycięstwo po awansie. Swojej nie wykorzystało w sobotę Benevento Calcio. Zrobił to w niedzielę SPAL. W 25. minucie Luca Mora podał do Marco Boriello, leżąc na boisku. Piłkarze Udinese Calcio myśleli, że będzie rzut wolny, a tymczasem przeciwnik strzelał im gola na 1:0. To był początek emocji, które trwały do doliczonego czasu. SPAL pozwolił gościom zmienić wynik 2:0 na 2:2, ale to beniaminek powiedział ostatnie słowo. Gola na 3:2 zdobył w 94. minucie Luca Rizzo. W historycznym dla gospodarzy meczu zagrał Bartosz Salamon.

Tydzień temu Andrea Belotti nie trafił do bramki w meczu Torino FC z Bologna FC. Strzelanie goli w nowej kampanii rozpoczął uroczyście w 2. kolejce. Snajper Byków popisał się fenomenalnymi nożycami po dośrodkowaniu Lorenzo De Silvestriego. Po tak cudownym trafieniu nie wypadało gospodarzom nie zapunktować. Torino najpierw obroniło się przed atakami US Sassuolo, a w ostatnich 10 minutach doprowadziło do wyniku 3:0.

Po zdobyciu Superpucharu Włoch piłkarzom Lazio Rzym przychodzi z dużym trudem punktowanie w lidze. Na stadionie Chievo Werona zwyciężyli 2:1 dopiero dzięki bramce Sergeja Milinkovicia-Savicia w 87. minucie.

Na ławce rezerwowych byli Paweł Jaroszyński (Chievo) i Paweł Bochniewicz (Udinese).

2. kolejka Serie A:

AC Milan - Cagliari Calcio 2:1 (1:0) 1:0 - Patrick Cutrone 10' 1:1 - Joao Pedro 57' 2:1 - Suso 70'

SPAL - Udinese Calcio 3:2 (1:0) 1:0 - Marco Boriello 25' 2:0 - Manuel Lazzari 57' 2:1 - Bram Nuytinck 72' 2:2 - Cyril Thereau 87' 3:2 - Luca Rizzo 90'

FC Crotone - Hellas Werona 0:0

Torino FC - US Sassuolo 3:0 (1:0) 1:0 - Andrea Belotti 44' 2:0 - Adem Ljajić 84' 3:0 - Joel Obi 88'

Chievo Werona - Lazio Rzym 1:2 (1:1) 0:1 - Ciro Immobile 11' 1:1 - Manuel Pucciarelli 34' 1:2 - Sergej Milinković-Savić 89'

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 3:1 (0:1) 0:1 - Bryan Cristante 15' 1:1 - Piotr Zieliński 56' 2:1 - Dries Mertens 61' 3:1 - Marko Rog 87'

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 1:2 (0:2) 0:1 - Gianluca Caprari 32' 0:2 - Fabio Quagliarella 34' 1:2 - Milan Badelj 50'