Bundesliga: Hannover z kompletem punktów, Freiburg wciąż bez wygranej

W dwóch niedzielnych spotkaniach Bundesligi zdobyto sześć bramek. Aż pięć z nich padło w Lipsku. Gospodarze do przerwy przegrywali z Freiburgiem, ale po zmianie stron rozbili rywala.

Michał Piegza
Na zdjeciu: Timo Werner PAP/EPA / Filip Singer / Na zdjeciu: Timo Werner
Hannover 96 wygrał drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonał na własnym stadionie Schalke '04. Jedyny gol padł w 67' minucie, a jego autorem był Jonathas.

Niespodzianką do przerwy pachniało w Lipsku. Wicemistrzowie Niemiec przegrywali 0:1 z Freiburgiem. Po zmianie stron wszystko wróciło do spodziewanej normy. Gospodarze zdobyli cztery gole i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Rywale z punktem w dorobku plasują się tuż nad strefą barażową.

RB Lipsk - SC Freiburg 4:1 (0:1)
0:1 - Niederlechner 23'
1:1 - Werner 48'
2:1 - Orban 55'
3:1 - Werner 71'
4:1 - Bruma 80'

Czerwona kartka: Hoefler (Freiburg) /za 2 żółte, 81'/.

Hannover 96 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (0:0)