Sparingowo: nieskuteczna Korona gorsza od Werderu

Korona Kielce postanowiła wykorzystać przerwę w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy na sprawdzenie się w bardzo ciekawym sparingu. Rywalem drużyny Gino Lettieriego był Werder Brema. Niemcy wygrali 2:0.

Sebastian Najman
Piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Piłkarze Korony Kielce

Piątkowy mecz kontrolny to efekt rozpoczynającej się współpracy między klubami. Korona podeszła do rywalizacji z wyżej notowanym rywalem bez nadmiernego respektu. Kielczanie, w ich składzie zaprezentowali się m.in. rezerwowy bramkarz Matthias Hamrol i obrońca Elhadji Pape Diaw, od początku szukali swojej szansy, imponując determinacją. Blisko gola dla gości było już w 26. minucie, gdy doskonałą okazję zmarnował Elia Soriano. Chwilę później znów było gorąco w polu karnym Werderu, ale świetne spotkanie tego dnia rozgrywał stojący między słupkami Michael Zetterer.

Po przerwie przedstawiciel Lotto Ekstraklasy, mimo małych problemów z utrzymaniem się przy futbolówce, nie rezygnował. W 66. minucie zapłacił jednak wysoką cenę za swoją największą bolączkę obecnego sezonu - nieskuteczność. Bramkę dla coraz lepiej dysponowanego zespołu z Bremy zdobył Zhang Yuning. Koroniarze robili wiele, aby odpowiedzieć. Najbliżej był Marcin Cebula, który zanotował koszmarne pudło.

Grający dość oszczędnie i uważnie zielono-biali w 82. minucie prowadzili już 2:0. Pechowo do własnej siatki piłkę skierował Michael Gardawski.

Ostatecznie ekipa z woj. świętokrzyskiego przegrała z 18. zespołem niemieckiej Bundesligi, ale pozostawiła po sobie całkiem niezłe wrażenie.

Werder Brema - Korona Kielce 2:0 (0:0)
1:0 - Zhang Yuning 66'
2:0 - Michael Gardawski 82' (sam.)

Werder Brema: Michael Zetterer - Luca Caldirola, Robert Bauer, Jerome Gondorf, Max Kruse (60' Aron Jóhannsson), Izet Hajrović (46' Zhang Yuning), Fin Bartels, Lamine Sané (46' Julian Rieckmann), Jesper Verlaat, Philipp Bargfrede (46' Niklas Schmidt), Thore Jacobsen.

Korona Kielce: Matthias Hamrol (46' Zlatan Alomerović) - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Elhadji Pape Diaw, Łukasz Kosakiewicz (60' Shawn Barry) - Michael Gardawski, Jakub Żubrowski (69' Maciej Górski), Mateusz Możdżeń (60' Fabian Burdenski), Goran Cvijanović, Ivan Jukić (69' Marcin Cebula) - Elia Soriano.

Czy Korona Kielce utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?