El. ME U-21 2019: zobacz dublet Dawida Kownackiego i rajd Bartosza Kapustki (wideo)

Na inaugurację el. ME U-21 2019 Polska pokonała w Gori Gruzję 3:0. Dwie pierwsze bramki dla Biało-Czerwonych zdobył Dawid Kownacki, a zwycięstwo drużyny Czesława Michniewicza po kapitalnej indywidualnej akcji przypieczętował Bartosz Kapustka.

Maciej Kmita
Bartosz Kapustka WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka

Dawid Kownacki najpierw pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego, a po chwili umieścił piłkę w siatce rywali głową po centrze z rzutu rożnego. Ozdobą spotkania był rajd poprzedzający bramkę na 3:0. Rozpędzony Bartosz Kapustka wbiegł w pole karne, na małej przestrzeni oszukał trzech przeciwników i pokonał bramkarza rywali sprytnym strzałem.

Zobacz skrót meczu el. ME U-21 2019 Gruzja - Polska:

- Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Byliśmy konsekwentni. Pierwsza połowa była wyrównana, z naszą delikatną przewagą. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy na 1:0 i szybko podwyższyliśmy prowadzenie, ale wiedzieliśmy, że - jak mówi trener Michniewicz - 2:0 to niebezpieczny wynik, więc strzeliliśmy na 3:0 i zabiliśmy mecz - uśmiecha się Kownacki, którego nowy selekcjoner kadry U-21, Czesław Michniewicz mianował kapitanem zespołu.

Na zakończenie wrześniowego zgrupowania młodzieżowa reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Spotkanie odbędzie się 3 września w Grodzisku Wielkopolskim.

Poza Gruzją rywalami Polaków w walce o awans na ME U-21 2019 są Dania, Finlandia, Litwa i Wyspy Owcze. Kolejne mecze Biało-Czerwoni rozegrają 6 października z Finlandią (dom) i 10 października z Litwą (wyjazd).

Po 1. kolejce liderami gr. III są jednocześnie Duńczycy, Litwini i Polacy. Wszystkie te ekipy wygrały swoje pierwsze mecze po 3:0. Duńczycy na inaugurację eliminacji pokonali Farerów, a Litwini ograli Finów.

ME U-21 2019 odbędą się we Włoszech i San Marino. Trzy najlepsze drużyny turnieju awansują do IO 2020 w Tokio.

Czy Polska awansuje na Mistrzostwa Europy U-21 2019?