El. MŚ 2018: Chorwacja - Kosowo. Znamy nowy termin rozegrania meczu

W sobotę, z powodu fatalnych warunków atmosferycznych, nie udało się rozegrać meczu Chorwacji z Kosowem. Spotkanie przesunięto na niedzielę. Mecz zostanie wznowiony o 14:30.

Karol Borawski
Ivan Rakitic (z lewej) podczas meczu el MŚ 2018 Chorwacja - Kosowo PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Ivan Rakitic (z lewej) podczas meczu el. MŚ 2018 Chorwacja - Kosowo
Powodem wstrzymania meczu Chorwacja - Kosowo była potężna ulewa, która przeszła nad Zagrzebiem. Murawa przypominała bajoro, w 22. minucie przy stanie 0:0 Stefan Johannesson przerwał pojedynek.

Szwedzki arbiter wezwał kapitanów, a następnie poprosił obie drużyny o zejście do szatni. Niedługo później pojawiła się oficjalna wiadomość, że z powodu złych warunków atmosferycznych spotkanie zostało przełożone na niedzielę.

Mecz zostanie dokończony od 22 minuty, a wznowienie gry zaplanowano na 14:30.

Decyzję podjęto w niedzielę po godzinie 9. FIFA podziękowała obu stronom za zrozumienie sytuacji i wypracowanie rozwiązania.

W przypadku wygranej Chorwaci wrócą na fotel lidera grupy I eliminacji MŚ 2018. Obecnie tracą punkt do Ukrainy, mają tyle samo oczek co Islandia i dwa więcej od Turcji.

Czy Chorwacja wygra w niedzielę z Kosowem?