Jan Urban po wygranej z Legią: Zagraliśmy kompletny mecz

To była naprawdę dojrzała piłka - Jan Urban, trener Śląska Wrocław, nie krył radości po wygranej ze swoją byłą drużyną, Legią Warszawa (2:1).
Mateusz Skwierawski
PAP / Na zdjęciu: Jan Urban

Mistrz Polski prowadził po golu Jarosława Niezgody. W drugiej połowie gospodarze w ciągu siedmiu minut strzelili dwa gole. Legię pogrążył Marcin Robak.

Urban opowiada, jaki miał pomysł na zatrzymanie drużyny Jacka Magiery.

- Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby Legia spokojnie zaczęła ten mecz. Staraliśmy się, by Arek Malarz grał długie piłki po to, aby zawodnicy Legii musieli o nie walczyć - tłumaczy szkoleniowiec.

- Chcieliśmy spychać akcje Legii jak najbardziej do boku. Uniknęliśmy przewagi gości w środku pola, inaczej mogliby nas zdominować. Myślę, że kibice zobaczyli naprawdę fajny mecz - komentuje Urban.

Na koniec trener Śląska użył odważnych słów chwaląc swoją drużynę.

- Zagraliśmy kompletny mecz i dojrzałą piłkę - podsumował.