2. Bundesliga: Waldemar Sobota bohaterem meczu. Polak strzelił zwycięską bramkę

Waldemar Sobota został bohaterem poniedziałkowego meczu Nuernberg - St. Pauli (0:1). To on bowiem strzelił jedyną bramkę w pojedynku 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.
Bartosz Zimkowski
/ Na zdjęciu: Waldemar Sobota

Były reprezentant Polski jest podstawowym zawodnikiem FC St. Pauli od początku sezonu. Zagrał we wszystkich meczach od pierwszej minuty, ale dopiero w piątej kolejce wpisał się na listę strzelców.

Jego gol z 1.FC Nuernberg z 63. minuty zapewnił St. Pauli cenne wyjazdowe zwycięstwo i awans na piąte miejsce w tabeli. Do lidera Fortuny Duesseldorf zespół Polaka traci tylko trzy punkty.

Waldemar Sobota trafił do St. Pauli w styczniu 2015 roku. Najpierw na zasadzie wypożyczenia, a później został wykupiony z Club Brugge za 300 tys. euro. Dla obecnego zespołu zagrał w 81 meczach, zdobył 7 bramek i zanotował 10 asyst.

18 razy wystąpił w reprezentacji Polski, strzelił 4 gole.

Czy Sobota wróci jeszcze do ligi polskiej?