Łukasz Fabiański bohaterem na Wembley. Polak z notą "9"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Eddie Keogh / Na zdjęciu interwencja Łukasza Fabiańskiego
Reuters / Eddie Keogh / Na zdjęciu interwencja Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański uchronił Swansea City przed porażką z Tottenhamem (0:0). Polski bramkarz był najjaśniejszą postacią sobotniego meczu na Wembley.

"Wales Online" pisze, że "Swansea pokazała serce, by zatrzymać Tottenham na Wembley". Według portalu, najjaśniejszymi postaciami tego meczu byli Federico Fernandez i Łukasz Fabiański.

Polski bramkarz popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami. W 66. minucie w znakomitym stylu obronił strzał Harry'ego Kane'a.

Walijski serwis przyznał Fabiańskiemu bliską ideału notę "9". "Obrony strzałów Kane'a i Sona dały jego zespołowi nadzieję. Po przerwie świetnie zatrzymał Kane'a" - napisano.

Taką samą ocenę otrzymał Fernandez, większość graczy oceniono na 7 i 6.

Po pięciu kolejkach Premier League Swansea City ma pięć punktów. W następnym spotkaniu ligowym podejmie Watford FC.

Czy Swansea City utrzyma się w Premier League?