Nice I liga: niewiarygodne! Ruch Chorzów znowu to zrobił! Przegrał wygrany mecz

Ruch Chorzów przez pół meczu grał w przewadze, prowadził 1:0 i... w pięć minut przegrał spotkanie na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 1:2. Niebiescy po raz kolejny stracili punkty w doliczonym czasie.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Zamykający tabelę Nice I ligi piłkarze Ruchu Chorzów niemal przez cały mecz z Górnikiem Łęczna przeważali. Przed przerwą Niebiescy zdobyli nawet gola, ale sędzia trafienia nie uznał dopatrując się spalonego w momencie kiedy do własnej bramki trafił obrońca gości. Rywale w 1. połowie mieli jedną szansę, niespodziewany strzał Michała Suchanka zatrzymał się na słupku.

W końcówce premierowej odsłony goście stracili Łukasza Wiecha, który za dwie żółte kartki opuścić musiał plac gry. Po zmianie stron Niebiescy atakowali, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy Górnika. W końcu łęcznianie... sami trafili do własnej bramki. W 65. minucie po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego Arkadiusz Kasperkiewicz skiksował i uderzył tuż przy słupku.

Wydawało się, że Ruch w końcu wygra i w tabeli jego dorobek nie będzie już minusowy. Tymczasem w 84. minucie jedna z nielicznych akcji łęcznian zakończyła się powodzeniem. Dośrodkowanie z lewej strony, do piłki doszedł niepilnowany Łukasz Tymiński, po strzale z woleja futbolówka po koźle wpadła do bramki. Przy Cichej konsternacja, czyżby znowu miały wrócić demony?

Ruch rzucił się do ataku, ale wciąż grał nieporadnie. W 93. minucie Górnik wyprowadził kontrę. Dariusz Jarecki dograł do Grzegorza Bonina, a doświadczony pomocnik kapitalnym uderzeniem w samo okienko z ok. 16 metrów wprawił w euforię przyjezdnych.

Chorzowianie po raz kolejny stracili w sezonie punkty w doliczonym czasie meczu i zamykają tabelę Nice I ligi mając na koncie -1 punkt. Z kolei Górnik awansował na 11. miejsce.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
1:0 - Kasperkiewicz (sam.) 65'
1:1 - Tymiński 84'
1:2 - Bonin 90+3'

Ruch Chorzów: Nikołaj Bankow - Santiago Villafane, Marcin Kowalczyk (14' Miłosz Trojak), Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Michał Walski, Maciej Urbańczyk, Giacomo Mello (66' Mateusz Zawal), Vilim Posinković - Artur Balicki.

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Arkadiusz Kasperkiewicz, Łukasz Wiech, Łukasz Sosnowski - Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Tomasz Makowski (73' Filip Karbowy), Łukasz Tymiński, Patryk Szysz, Michał Suchanek (46' Dariusz Jarecki) - Przemysław Pitry (79' Filip Szewczyk).

Żółte kartki: Przybecki, Trojak, Walski, Villafane, Marković 2, Urbańczyk (Ruch) oraz Wiech 2, Jarecki, Sosnowski (Górnik).

Czerwone kartki: Marković (Ruch) /90+5', za 2 żółte/ oraz Wiech (Górnik) /45', za dwie żółte/