II liga: zaległości odrobione. Legionovia wskoczyła do górnej połowy tabeli

Legionovia Legionowo wygrała 2:0 na stadionie Rozwoju Katowice zaległy mecz 7. kolejki II ligi. Dzięki trzem punktom drużyna z Mazowsza awansowała do górnej połowy tabeli.

Legionovia jest na 7. miejscu w stawce. Tak wysoko jeszcze nie była. Sezon rozpoczęła od czterech porażek i stopniowo odrabia poniesione na przełomie lipca oraz sierpnia straty. We wrześniu drużyna Mirosława Jabłońskiego zdobyła siedem z możliwych dziewięciu punktów.

Gole w zaległym meczu z Rozwojem Katowice padły w drugiej połowie. Mateusz Kwiatkowski wykorzystał zamieszanie w obronie gospodarzy po dośrodkowaniu. Następnie Grzegorz Mazurek miał szczęście, że piłka spadła pod jego nogi po złym piąstkowaniu Bartosza Solińskiego. Piłkarz, którego Legionovia pozyskała z Piasta Żmigród, wykorzystał prezent i strzelił na 2:0 w 76. minucie.

Lepiej od Solińskiego bronił Dominik Pusek. Na swoje czyste konto musiał solidnie zapracować. W 88. minucie zatrzymał strzał Pawła Szołtysa z rzutu karnego. Rozwój nie wykorzystał jedenastki po raz drugi w ciągu pięciu dni. W poprzednim meczu z Gwardią Koszalin pomylił się Kamil Bętkowski.

Z taką skutecznością Rozwojowi będzie trudno przesunąć się w górę tabeli. Na półmetku rundy jesiennej jest na 16. lokacie z punktem straty do bezpiecznego miejsca.

Do bramki w Katowicach nie trafił Mateusz Żebrowski z Legionovii, więc na czele klasyfikacji strzelców jest wciąż czterech zawodników. Poza Żebrowskim sześć goli zdobyli dotychczas Jewhen Radionow, Piotr Giel i Leandro.

Rozwój Katowice - Legionovia Legionowo 0:2 (0:0)
0:1 - Mateusz Kwiatkowski 53'
0:2 - Grzegorz Mazurek 76'

W 88. minucie Paweł Szołtys (Rozwój) nie wykorzystał rzutu karnego. Dominik Pusek obronił.

Rozwój: Bartosz Soliński - Michał Szeliga, Bartosz Jaroszek, Przemysław Gałecki, Marcin Kowalski - Piotr Barwiński, Michał Płonka (80' Daniel Kamiński) - Przemysław Mońka (78' Adam Żak), Daniel Paszek, Kamil Łączek (57' Paweł Szołtys) - Bartosz Marchewka (69' Kacper Tabiś)

Legionovia: Dominik Pusek - Mikołaj Grzelak (38' Konrad Trzmiel), Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Maciej Goliński - Ołeksij Kłak (68 Krystian Jajko), Konrad Zaklika - Mateusz Żebrowski (84 Guram Lukawa), Mateusz Kwiatkowski, Przemysław Rybkiewicz - Grzegorz Mazurek

Żółte kartki: Kowalski, Płonka, Tabiś (Rozwój) oraz Zając, Wojcinowicz, Mazurek (Legionovia)

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Legionovia zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?