Bundesliga: Bayer Leverkusen uciekł od strefy spadkowej, pierwszy punkt 1.FC Koeln

W meczu kończącym 6. kolejkę Bundesligi Bayer Leverkusen bez żadnych problemów ograł Hamburger SV 3:0. Swój pierwszy w tym sezonie punkt zdobyło 1.FC Koeln.

Łukasz Witczyk
Radość piłkarzy Bayeru Leverkusen PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Radość piłkarzy Bayeru Leverkusen
Bayer Leverkusen nie dał hamburczykom najmniejszych szans i uciekł od strefy spadkowej. Aptekarze na prowadzenie wyszli w 20. minucie, kiedy to w polu karnym głową do Kevina Vollanda dograł Leon Bailey. Volland precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Kilka chwil później było już 2:0 dla Bayeru. Znów asystę zanotował Bailey, który tym razem świetnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Lucasa Alario, a ten wślizgiem skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Bayer utrzymywał przewagę i kontrolował grę. W końcówce gospodarze zdołali podwyższyć prowadzenie. W 83. minucie Alario podał w polu karnym do Vollanda, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. Dla hamburczyków była to czwarta z rzędu porażka w rozgrywkach Bundesligi.

Swój pierwszy punkt zdobyło 1.FC Koeln. Ekipa z Kolonii bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Hannoverem 96. Gospodarze nie wykorzystali szansy, by wskoczyć na podium Bundesligi i stracili punkty z outsiderem. Paweł Olkowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.