Kevin De Bruyne wychwalany przez Guardiolę. "Mamy szczęście, że jest z nami"

Kevin de Bruyne był bohaterem sobotniego meczu Manchesteru City z Chelsea (1:0). Pep Guardiola nie kryje radości, że ma w składzie byłego gracza londyńczyków.

Karol Borawski
Kevin De Bruyne i Leroy Sane z Manchesteru City PAP/EPA / Palace / Kevin De Bruyne i Leroy Sane z Manchesteru City
De Bruyne zdobył jedyną bramkę sobotniego spotkania na Stamford Bridge. Dzięki cennej wygranej Manchester City po siedmiu kolejkach prowadzi w Premier League.

- Kevin jest mądrym, skromnym i nieśmiałym facetem, ale w jego grze widać jakość. Mamy szczęście, że jest z nami - powiedział Pep Guardiola.

- Był znakomity. Ma absolutnie wszystko. Dobrze gra na małej przestrzeni, ma szybkość, jest waleczny - dodał.

Reprezentant Belgii zaliczył sześć kluczowych podań oraz 47 podań na połowie przeciwnika. Żaden inny uczestnik sobotniego meczu nie może się pochwalić lepszymi statystykami.

Kupiony w sierpniu 2015 roku z Wolfsburga za 55 mln funtów De Bruyne zdobył decydującą bramkę w 67. minucie.

Czy Manchester City sięgnie po mistrzostwo Anglii?