Serie A: sto procent kontroli SSC Napoli. Rywal nie oddał dobrego strzału

SSC Napoli wygrało 3:0 z Cagliari Calcio w 7. kolejce Serie A. Lider pozwolił rywalom na tylko jeden anemiczny strzał w światło bramki. Piotr Zieliński przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Radość piłkarzy SSC Napoli PAP/EPA / CIRO FUSCO / Radość piłkarzy SSC Napoli
Napoli dyktowało w tym meczu warunki, od tempa po sposób gry. Momentami próbowało wciągnąć piłkarzy Cagliari Calcio na własną połowę, żeby poszaleć w szybkim ataku, ale ci nie mieli ochoty na odsłonięcie się, dlatego SSC Napoli szlifowało rozegranie pozycyjne. Faworyt miał 74 procent posiadania piłki w pierwszej połowie. Potrafił to przełożyć na dobry wynik.

Pierwszego gola strzelił Marek Hamsik w 4. minucie. Słowak wymienił szybkie podania z Driesem Mertensem i znalazł się sam na sam z Alessio Cragno. Hamsik pokonał golkipera płaskim strzałem. Mertens dołożył do asysty trafienie w 40. minucie. Belg wykorzystał jedenastkę, którą sam wywalczył. Do faulu sprowokował Filippo Romagnię.

Dwie szanse na zdobycie gola miał ponadto Lorenzo Insigne. Ciekawe, że filigranowy Włoch oddał oba uderzenia głową. Po dośrodkowaniu Faouziego Ghoulama trafił w bramkarza, natomiast po wstrzeleniu Mertensa chybił. Po przeciwnej stronie boiska Pepe Reina nie musiał interweniować po żadnym celnym strzale.

Napoli jeszcze przyspieszyło i w kwadransie po przerwie oddało więcej strzałów niż w każdym w pierwszej połowie. Jeden do bramki. 3:0 zrobiło się po uderzeniu Kalidou Koulibaliego między nogami golkipera. Piłka dotarła do defensora po wrzutce Jorginho z rzutu wolnego. Senegalczyk był ostatni w łańcuszku oczekujących na futbolówkę.

Napoli strzela na początku sezonu gole jak na zawołanie. Przede wszystkim na własnym stadionie. Juventus wyprzedza w tabeli właśnie dzięki bilansowi bramek.

Cagliari radzi sobie znacznie gorzej w ofensywie. Trener przyjezdnych wymienił obu jałowych napastników. Na dodatek Marco Sau doznał kontuzji. Po wejściu Daniele Desseny i Diego Fariasa niewiele drgnęło w ofensywie przyjezdnych, którzy nie oddali celnego uderzenia przez 82. minuty. Te jedyne Alessandro Deioli było anemiczne i piłka z trudem doturlała się do Reiny.

Maurizio Sarri wprowadził z ławki rezerwowych Marko Roga, Adama Ounasa oraz Mario Ruiego. Na ławce rezerwowych pozostał Piotr Zieliński i nie wybiegał nawet minuty przed przyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski.

SSC Napoli - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Marek Hamsik 4'
2:0 - Dries Mertens (k.) 39'
3:0 - Kalidou Koulibaly 47'

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (86' Mario Rui) - Allan (78' Adam Ounas), Jorginho, Marek Hamsik - Jose Callejon (71' Marko Rog), Dries Mertens, Lorenzo Insigne

Cagliari: Alessio Cragno - Simone Padoin, Filippo Romagna, Marco Andreolli, Marco Capuano - Artur Ionita, Luca Cigarini (56' Alessandro Deiola), Nicolo Barella - Joao Pedro - Marco Sau (34' Daniele Dessena), Leonardo Pavoletti (66' Diego Farias)

Sędzia: Rosario Abisso