Nice I liga: Odra Opole wraca na fotel lidera, zadecydował rzut karny

W meczu toczonym w trudnych warunkach pogodowych Odra Opole 1:0 pokonała Drutex-Bytovię Bytów. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego w 80. minucie Szymon Skrzypczak.

Dominik Polesiński

- Przez pierwsze 30 minut dyktowaliśmy warunki gry. Początek kosztował nas dużo sił, boisko było ciężkie, nasiąknięte wodą, a do tego mocno wiało. Dopóki graliśmy wysoko i konsekwentnie mieliśmy kontrolę nad meczem, później przyszło rozluźnienie i to rywal atakował - mówił w przerwie meczu zdyszany Rafał Niziołek.

Rzeczywiście, piłkarze musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami. Raz świeciło słońce, raz padał deszcz, ale chyba najwięcej problemów z rozgrywaniem piłki sprawiał porywisty wiatr. Ot, takie uroki polskiej jesieni. Czasem słońce, czasem deszcz.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Grano zrywami. Już w 18 sekundzie gospodarze mogli prowadzić. Najlepszy na boisku Robert Trznadel dośrodkował z prawego skrzydła i piłka trafiła do Rafała Brusiło. Futbolówka dokręcana w kierunku dalszego słupka minęła bramkę o centymetry. Odra dominowała, ale znakomitych szans nie wykorzystali Trznadel i Szymon Skrzypczak. Pluć w brodę może sobie zwłaszcza były napastnik Górnika Zabrze, który z kilku metrów trafił prosto w bramkarza.

Bytovia nie ograniczała się tylko do obrony. Potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce na połowie gospodarzy, ale gorzej było z wypracowaniem bramkowych szans.

Druga połowa była słabiutka. Mnożyły się niedokładne zagrania, przybyło fauli, a co za tym idzie i kartek. O losach meczu zadecydowała akcja z 79. minuty. Niziołek dobrze zastawił piłkę w polu karnym Bytovii i został sfaulowany przez Sebastiana Kamińskiego. - Nie dotknąłem przeciwnika - żalił się winowajca, ale sędzia nie miał wątpliwości. Rzut karny z zimną krwią wykorzystał Skrzypczak.

Odra pokonała Bytovię i wróciła na pozycję lidera Nice I ligi.

Odra Opole - Drutex-Bytovia Bytów 1:0 (0:0)
1:0 - Szymon Skrzypczak (k.) 80'

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Martin Baran, Vaclav Cverna, Łukasz Winiarczyk, Filip Żagiel (67' Bartłomiej Maćczak), Tomasz Wepa, Rafał Niziołek (89' Gabriel Nowak), Mateusz Peroński, Robert Trznadel (74' Marcin Wodecki), Szymon Skrzypczak.

Drutex-Bytovia Bytów: Andrzej Witan - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez, Wojciech Wilczyński, Jakub Kuzdra, Sławomir Duda, Michał Jakóbowski (82' Lago Liade Orlande Kpassa), Bartosz Biel (46' Bartosz Wolski), Kamil Wacławczyk, Maksymilian Hebel (65' Michał Szewczyk).

Żółte kartki: Niziołek, Baran, Wepa, Peroński (Odra) oraz Gonzalez, Kamiński, Wilczyński, Wacławczyk (Bytovia).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).