Polacy awansowali na mundial. W szatni ogromna radość (wideo)

Reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym Czarnogórę 4:2 i wywalczyła awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W szatni Biało-Czerwonych zapanowała ogromna radość.

Łukasz Witczyk
feta reprezentacji Polski po meczu MŚ 2018 z Czarnogórą PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: feta reprezentacji Polski po meczu MŚ 2018 z Czarnogórą

Mecz idealnie rozpoczął się dla reprezentacja Polski. Już w 6. minucie gola zdobył Krzysztof Mączyński, a 10 minut później było 2:0 dla Polaków - bramkę strzelił Kamil Grosicki. W drugiej połowie Czarnogórcy doprowadzili do remisu, ale w końcówce po trafieniach Roberta Lewandowskiego i samobójczym golu Filipa Stojkovicia Biało-Czerwoni wygrali 4:2.

W szatni, po spotkaniu z Czarnogórą, panowała ogromna euforia, a filmik z rozśpiewanymi piłkarzami zamieścił na Twitterze Grzegorz Krychowiak.

Polacy zapewnili sobie również losowanie z pierwszego koszyka. Dla Biało-Czerwonych to ósmy w historii awans do mistrzostw świata. Największe sukcesy odnosili w 1974 i 1982 roku, kiedy to zajęli trzecie miejsce. Zawodnicy Adama Nawałki nie ukrywają swoich wysokich aspiracji i w Rosji chcą osiągnąć sukces.

Czy reprezentacja Polski odniesie sukces na mistrzostwach świata?