Liga duńska: gol Kamila Wilczka

Kamil Wilczek przypomniał o sobie selekcjonerowi reprezentacji Polski, Adamowi Nawałce. Polski napastnik zdobył gola w wygranym przez Broendby IF meczu z Silkeborgiem (4:1).

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu; Kamil Wilczek w trakcie treningu reprezentacji Polski PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu; Kamil Wilczek w trakcie treningu reprezentacji Polski

Kamil Wilczek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Broendby IF. Reprezentant Polski zagrał pełne 90 minut w dwóch ostatnich starciach tego zespołu. W pojedynku przeciwko Silkeborg IF po raz kolejny pokazał się z dobrej strony.

Po pierwszej połowie prowadzili goście którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie po golu Gustafa Nilssona. Do przerwy gole już nie padły. Gospodarze na drugą część gry wyszli z dużym animuszem i chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

To udało im w 53. minucie, gdy piłkę do siatki wpakował Besar Halimi. Kilka chwil później było już 2:1 dla gospodarzy, a gola zdobył Hany Mukhtar. W 60. minucie bramkę zdobył Wilczek, co dodało Broendby IF dużo pewności siebie. Wynik meczu ustalił w 66. minucie Simon Tibbling.

Dla Wilczka był to drugi gol w rozgrywkach duńskiej ekstraklasy. Polak rozegrał dotychczas dziewięć spotkań. Jego dorobek uzupełniają bramka i asysta zdobyte w Pucharze Danii.

Broendby IF po dwunastu kolejkach duńskiej Superleague zajmuje trzecią pozycję. Do liderującego FC Nordsjaelland zespół Wilczka traci dwa punkty.

Broendby IF - Silkeborg IF 4:1 (0:1)
0:1 - Gustaf Nilsson 8'
1:1 - Besar Halimi 53'
2:1 - Hany Mukhtar 56'
3:1 - Kamil Wilczek 60'
4:1 - Simon Tibbling 66'

Czy Kamil Wilczek powinien grać w podstawowym składzie reprezentacji Polski?