LM: Manchester City lepszy od Napoli. Słabiutki Zieliński

Manchest City zdobywał gole w pierwszym kwadransie i mimo dwóch rzutów karnych dla rywali pokonał SSC Napoli 2:1. Bardzo słaby mecz rozegrał Piotr Zieliński.

Dominik Polesiński
Elseid Hysaj (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/NIGEL RODDIS / Na zdjęciu: Elseid Hysaj (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej)

- Rywale grają zupełnie inny futbol od tego, z którym mamy do czynienia w lidze i musimy się szybko przestawić - mówił przed meczem trener Pep Guardiola. O dziwo zadanie okazało się banalne i zajęło gospodarzom zaledwie kilka minut. Grające ofensywny futbol SSC Napoli nie miało na Etihad Stadium nic "do gadania". Goście przegrali walkę w środku pola, a obrońcy byli bezradni wobec szybkich wymian podań.

Manchesterowi City zdobywanie goli jeszcze nigdy nie przychodziło tak łatwo. Ostatnio w ligowym meczu ze Stoke City Obywatele szybko zaczęli gnębienie rywala, trafiając do siatki raz za razem (7:2). We wtorkowy wieczór było podobnie. Po kwadransie Napoli stało zdezorientowane niczym bokser z mętnym wzrokiem liczony przez sędziego ringowego. Najpierw Raheem Sterling skutecznie dobił piłkę po nieudanym strzale Kyle'a Walkera, a kilka minut później po fantastycznym podaniu od Kevina De Bruyne'a formalności z 4 metrów dopełnił Gabriel Jesus.

Jak na hit wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów w pierwszej połowie mecz był zaskakująco jednostronny. Gdyby w 25. minucie De Bruyne trafił na 3:0 byłoby po zawodach, ale po strzale z 18 metrów piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko. Manchester kontynuował ataki i łatwo przedostawał się pod bramkę rywali, zaś Napoli miało problem ze zbudowaniem choćby jednej solidniejszej akcji. Okazja do złapania kontaktu wynikowego jednak przyszła.

Po jednym z dośrodkowań hiszpański sędzia dopatrzył się faulu Walkera na Raulu Albiolu i podyktował rzut karny. Dries Mertens przeważnie trafia, ale tym razem uderzył źle, w sam środek bramki, w nogi Edersona.

Po przerwie mecz się wyrównał. Napoli dłużej utrzymywało się przy piłce, próbując złapać kontakt. Udało się w 73. minucie. Antonio Mateu Lahoz podyktował drugi rzut karny dla gości. Sprawa była oczywista. Fernandinho wyraźnie zahaczył szarżującego Faouzi Ghoulama, nie pozostawiając arbitrowi wyboru. Do siatki pewnie trafił Amadou Diawara.

W końcowych minutach drużyny poszły na wymianę ciosów. Raz gotowało się pod bramką Edersona, to znowu kunszt bramkarski pokazywał Pepe Reina. Mimo doliczonych aż 5 minut wynik nie uległ już zmianie.

Pełne 90 minut w barwach SSC Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Polak wypadł blado, często tracił piłkę w środku boiska i niedokładnie podawał.

W drugim meczu tej grupy Feyenoord Rotterdam przegrał na własnym boisku z Szachtarem Donieck 1:2. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po skutecznej dobitce głową w wykonaniu Stevena Berghuisa. Ukraińcy jednak otrząsnęli się i za sprawą Bernarda przechylili szalę na swoją stronę. Brazylijczyk jeszcze w pierwszej połowie idealnie wyszedł do prostopadłego podania, minął bramkarza i wyrównał, a w drugiej skutecznie zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Manchester City - SSC Napoli 2:1 (2:0)
1:0 - Raheem Sterling 9'
2:0 - Gabriel Jesus 13'
2:1 - Amadou Diawara (k.) 73'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Nicolas Otamendi, Fabian Delph, Fernandinho, Kevin De Bruyne, David Silva (76' Ilkay Gundogan), Raheem Sterling (69' Bernardo Silva), Leroy Sane, Gabriel Jesus (87' Danilo).

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj (70' Christian Maggio), Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Amadou Diawara, Piotr Zieliński, Marek Hamsik (78' Adam Ounas), Jose Callejon, Lorenzo Insigne (56' Allan), Dries Mertens.

Żółte kartki: Walker, De Bruyne, Fernandinho (Manchester) oraz Albiol, Maggio (Napoli).

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

Feyenoord Rotterdam - Szachtar Donieck 1:2 (1:1) 1:0 - Steven Berghuis 8' 1:1 - Bernard 24' 1:2 - Bernard 54'