LM: strzelaniny, akcje, pościgi. Działo się w Londynie

Sześć bramek obejrzeli kibice obecni na meczu w Londynie. Chelsea 3:3 zremisowała z Romą. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale roztrwonili przewagę. Później Roma wygrywała, jednak dała sobie strzelić gola.

Michał Piegza
Aleksandar Kolarov PAP/EPA / EPA/WILL OLIVER / Aleksandar Kolarov
Chelsea świetnie weszła w fazę grupową Ligi Mistrzów. Dwie wygrane i miano faworyta w potyczce z również niepokonaną w tej edycji Romą.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się bramką. Do wybitej piłki dopadł David Luiz. Brazylijczyk fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego wprawił w euforię fanów gospodarzy.

Chelsea prowadząc, czekała na to, co zrobi rywal. Roma starała się wysoko atakować gospodarzy, ale niewiele z tego wynikało. To londyńczycy zadali kolejny cios. W 37. minucie z ok. 15 metrów strzelał Alvaro Morata, piłka odbiła się od jednego z obrońców. Dopadł do niej Eden Hazard i pewnie skierował do bramki. Tym razem rzymianie szybko odpowiedzieli. W 40. minucie Aleksandar Kolarov wpadł w pole karne Chelsea i oddał mocny strzał na bramkę. Piłka po rykoszecie piłka wpadła do bramki gospodarzy.

Jeszcze więcej działo się po przerwie. Początkowo piłkarze sporo strzelali, ale w większości były to próby niecelne. Roma do remisu doprowadziła w 64. minucie. Po podaniu Federico Fazio z głębi pola Edin Dzeko oddał fantastyczny strzał z woleja pod poprzeczkę. Sześć minut później goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dzeko głową trafił do siatki.

Radość gości trwała zaledwie przez kilka minut. W 75. minucie ponownie był remis. Po dośrodkowaniu w pole karne celny strzał głową oddał Eden Hazard. Alisson nie był w stanie sięgnąć piłki.

Koniec emocji? W żadnym wypadku. W 81. minucie głową uderzył Dzeko, minimalnie niecelnie. Chwilę wcześniej mocno, ale również obok bramki przymierzył Radja Nainggolan. W doliczonym czasie Thibaut Courtois obronił uderzenie z ostrego kąta i uratował Chelsea punkt.

Chelsea FC - AS Roma 3:3 (2:1)
1:0 - Luiz 11'
2:0 - Hazard 37'
2:1 - Kolarov 40'
2:2 - Dzeko 64'
2:3 - Dzeko 70'
3:3 - Hazard 75'

Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill, Davide Zappacosta (78' Antonio Rudegier) - Cesc Fabregas, David Luiz (57' Pedro Rodriguez), Tiemoue Bakayoko, Marcos Alonso, Alvaro Morata, Eden Hazard (80' Willian).

Roma: Alisson - Bruno Peres, Federico Fazio, Juan Jesus, Aleksandar Kolarov - Radja Nainggolan, Maxime Gonalons, Kevin Strootman (83' Alessandro Florenzi) - Gerson (74' Lorenzo Pellegrini), Edin Dzeko, Diego Perotti (88' Stephan El Shaarawy).