Co połknął Leo Messi podczas meczu LM? Piłkarz miał tabletkę schowaną w getrach!

Sytuacja z początku spotkania Barcelony z Olympiakosem w Lidze Mistrzów, kiedy Leo Messi włożył do ust tabletkę, wywołała lawinę spekulacji. - Nie wiem, czy wziął glukozę - mówił po spotkaniu trener Ernesto Valverde.

Piotr Bobakowski
Leo Messi podczas meczu LM z Olympiakosem Pireus (18102017 r) PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Leo Messi podczas meczu LM z Olympiakosem Pireus (18.10.2017 r.)
W 3. kolejce Ligi Mistrzów FC Barcelona wygrała na Camp Nou z Olympiakosem Pireus (3:1), ale mecz nie był spacerkiem dla ekipy wicemistrza Hiszpanii. W pierwszej połowie goście wysoko zawiesili poprzeczkę faworytom i dopiero po przerwie, grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gerarda Pique, Barca zdobyła dwa gole.

Ojcem zwycięstwa Dumy Katalonii był Lionel Messi, który zdobył bramkę (nr 100 w rozgrywkach pucharowych) i zaliczył asystę. Po meczu media najwięcej uwagi poświęciły sytuacji z początku rywalizacji, kiedy to kamery telewizyjne zarejestrowały moment, gdy Argentyńczyk wyciągał coś ze skarpety i wkładał do ust.

Według informacji dziennikarzy "Catalunya Radio", słynny piłkarz wziął tabletkę glukozy. W trakcie meczów zawodnicy czasami wyrównują w ten sposób poziom cukru we krwi, który może spadać podczas wysiłku i być przyczyną np. zawrotów głowy. W przypadku Messiego, chodziło prawdopodobnie o nudności, jakie dają mu się często we znaki podczas spotkań.

Zapytany o tę sytuację trener katalońskiej drużyny, Ernesto Valverde, sprawiał wrażenie, że nie do końca wie, o co chodzi. - Nie wiem, czy wziął glukozę. Jeśli jednak to pomogło mu strzelić bramkę, to powinien brać więcej - przyznał 53-letni szkoleniowiec.

Przepisy nie zabraniają piłkarzom zażywania tabletek z glukozą.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Barcelona wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2017/18?