Bayern ma duży problem. Thomas Mueller doznał kontuzji i czeka go przerwa

Mueller w sobotnim meczu wszedł na boisku po przerwie, a kilka minut później opuścił plac gry. Okazuje się, że to przez problemy mięśniowe. Na razie wiadomo, że nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach.

Robert Czykiel
Na zdjeciu: Thomas Mueller Reuters / Kai Pfaffenbach / Na zdjeciu: Thomas Mueller
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Hamburger SV (1:0) i zrównał się punktami z pierwszą Borussią Dortmund. Nie wszyscy jednak mieli powody do świętowania. Pecha miał Thomas Mueller, który w sobotę rozegrał zaledwie dziewięć minut. Niemiec wszedł w 46. minucie, a potem został zmieniony przez Thiago Alcantarę.

- Mam problem z mięśniem w prawym udzie - mówił po spotkaniu gracz Bawarczyków.

Mueller przeszedł już pierwsze badania i nie przyniosły one dobrych wiadomości. Uraz mięśniowy sprawi, że trener Jupp Heynckes nie będzie go miał do dyspozycji w najbliższych dwóch spotkaniach.

W środę Bayern na wyjeździe gra z RB Lipsk w Pucharze Niemiec. W sobotę na własnym stadionie ponownie zmierzy się z tym samym rywalem. Potem Bawarczyków czeka wyjazdowa potyczka z Celtikiem Glasgow w Lidze Mistrzów.

Nie można wykluczyć, że przerwa 28-latka będzie dłuższa. W niedzielę Mueller będzie przechodził kolejne badania, które precyzyjnie określą termin powrotu do gry.

Czy Bayern w tym sezonie obroni mistrzostwo Niemiec?