Ligue 1: PSG straciło punkty w Marsylii. Neymar obrzucony i wyrzucony z boiska

Paris Saint-Germain zremisowało 2:2 na stadionie Olympique Marsylia na zakończenie 10. kolejki Ligue 1. Neymar został obrzucony przedmiotami z trybun, a następnie wyrzucony z boiska przez sędziego za uderzenie przeciwnika.

Neymar wyrzucony przez sędziego z boiska PAP/EPA / Neymar wyrzucony przez sędziego z boiska
Już początek był interesujący. Olympique Marsylia przyjął wicemistrza kraju na własnej połowie. Ataki faworyta były chaotyczne i pozbawione rytmu. Paris Saint-Germain nie mogło nimi zaskoczyć rozpędzonego ostatnio przeciwnika. Neymar, Edinson Cavani i Kylian Mbappe Lottin kombinowali coś na obrzeżach pola karnego, ale efektem tych czarów było jedynie płaskie uderzenie Urugwajczyka w rękawice Steve'a Mandandy.

Niewiele później premierowy strzał oddał Olympique i od razu wyszedł na prowadzenie 1:0. W 16. minucie Luiz Gustavo miał dostatecznie dużo czasu, żeby dwa razy poprawić sobie piłkę, ułożyć na stopie i huknąć zza pola karnego do siatki.

Przez kwadrans po zmianie wyniku ofensywa Paris Saint-Germain wyglądała równie niemrawo jak wcześniej. Zanosiło się, że Olympique utrzyma prowadzenie przynajmniej do przerwy, jednak pozwolił sobie na moment zawahania, a takich uczestnik Ligi Mistrzów nie wybacza. W 33. minucie Neymar dostał podanie od Adriena Rabiota i strzelił z półdystansu, od słupka do bramki, na 1:1.

Początek drugiej części to powtórka z rozrywki. Marsylia była rozważna i choć oddała inicjatywę przeciwnikowi ze stolicy Francji, nie pozwalała mu na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Gorąco zrobiło się, gdy Kylian Mbappe Lottin był przekonany, że sędzia podyktuje rzut karny, a jedyne czego się doczekał to żółta kartka za protestowanie.

PSG kończyło mecz z Julianem Draxlerem i Angelem di Marią w jedenastce. Zamiast drugiego gola zdobyć, to straciło. Lepiej spisał się zmiennik gospodarzy Clinton N'Jie, który asystował przy bramce na 2:1. Po jego wstrzeleniu futbolówkę skierował z bliska do siatki Florian Thauvin. Punkt paryżanom uratował Cavani perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego w 93. minucie.

Cieniem emocjonującej końcówki była sytuacja z 75. minuty. Neymar został obrzucony przedmiotami z trybun i ochrona musiała go osłaniać ciałami, żeby mógł wprowadzić piłkę z rzutu rożnego do gry. Totalnie wyprowadzony z równowagi gwiazdor PSG zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Lucasa Ocamposa i wyleciał z boiska.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 2:2 (1:1)
1:0 - Luiz Gustavo 16'
1:1 - Neymar 33'
2:1 - Florian Thauvin 79'
2:2 - Edinson Cavani 90'

Olympique: Steve Mandanda - Jordan Amavi, Rolando, Adil Rami, Hiroki Sakai - Luiz Gustavo, Andre-Franck Zambo Anguissa - Lucas Ocampos, Dimitri Payet (76' Morgan Sanson), Florian Thauvin - Konstantinos Mitroglou (66' Clinton N'Jie)

PSG: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Thiago Motta (69' Julian Draxler) - Marco Verratti, Adrien Rabiot - Kylian Mbappe Lottin (80' Angel di Maria), Edinson Cavani, Neymar

Żółte kartki: Mitroglou, Sakai, Ocampos, Sanson (Olympique) oraz Mbappe, Neymar (PSG)

Czerwona kartka: Neymar (PSG) /87' -  za drugą żółtą/

Sędzia: Ruddy Buquet

Nieobecność Nabila Fekira nie była wielkim problem dla Olympique Lyon w meczu z ESTAC Troyes. Po zwycięstwach z AS Monaco i Evertonem cała drużyna jest rozpędzona i rozgromiła przeciwnika 5:0. Trzy gole strzelił Memphis Depay. Lyon jest już tuż za podium w tabeli. Zawodzi inny uczestnik Ligi Europy. Piłkarze OGC Nice przegrali 1:2 z RC Strasbourg Alsace i twardo wylądowali na 14. lokacie.

OGC Nice - RC Strasbourg Alsace 1:2 (0:1)
0:1 - Nuno Da Costa 24'
0:2 - Nuno Da Costa 50'
1:2 - Pierre Lees-Melou (k.) 54'

ESTAC Troyes - Olympique Lyon 0:5 (0:1)
0:1 - Bertrand Traore 21'
0:2 - Memphis Depay 49'
0:3 - Memphis Depay 65'