Jupiler League: triumf RSC Anderlechtu. Łukasz Teodorczyk bez gola, ale z fatalnym pudłem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Carl Recine / Łukasz Teodorczyk (nr 91)
Reuters / Carl Recine / Łukasz Teodorczyk (nr 91)

RSC Anderlecht odniósł szóste zwycięstwo w sezonie 2017/2018 Jupiler League. Mistrzowie kraju w 12. kolejce rozgrywek pokonali SV Zulte Waregem 2:0. Nie zachwycił napastnik reprezentacji Polski, Łukasz Teodorczyk.

Obydwa zespoły w poprzedniej serii gier mistrzostw Belgii musiały uznać wyższość swoich rywali i w środowy wieczór chciały poprawić sobie humory. Faworytem starcia była ekipa z Anderlechtu, która wygrała cztery ostatnie konfrontacje z SV Zulte.

Gospodarze od początku zawodów przeważali, okupowali pole karne przyjezdnych, ale nie mogli znaleźć recepty na ich defensywę. W 10. minucie przed znakomitą okazją do strzelenia gola stanął Łukasz Teodorczyk, lecz mając przed sobą pustą bramkę, uderzył nad poprzeczką. Polak powinien takie sytuacje wykorzystywać z zamkniętymi oczami, a tym razem zanotował fatalne pudło.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie forsował tempa, przez co potyczka nie była porywającym widowiskiem. Aktywny był Henry Onyekuru, który na dwie minuty przed przerwą zagroził bramce gości, jednak ostatecznie piłkarze zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron RSC Anderlecht dążył do strzelenia gola, lecz to rywale mieli doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie, którą zmarnowali, gdyż w 68. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Onur Kaya (Matz Sels obronił).

Taki obrót spraw zemścił się na klubie z Waregem, który stracił dwa gole w przeciągu trzech minut i obydwa po strzałach głową. Najpierw do siatki po dośrodkowaniu z głębi pola Svena Kumsa trafił Pieter Gerkens. Natomiast chwilę później dogranie z lewego skrzydła autorstwa Sofiane Hanniego wykorzystał Hamdi Harbaoui.

Przyjezdni już nie podnieśli się po tych 2 zabójczych ciosach w wykonaniu mistrzów Belgii i polegli 0:2.

Teodorczyk grał przez 69 minut, a został zmieniony przez Harbaouiego. Polak w tym czasie był bezproduktywny i zmarnował jedną dogodną okazję do wpisania się na listę strzelców.

Jupiler League, 12. kolejka:

RSC Anderlecht - SV Zulte Waregem 2:0 (0:0) 1:0 - Pieter Gerkens 74' 2:0 - Hamdi Harbaoui 77'

RSC Anderlecht: Matz Sels - Olivier Deschacht, Serigne Kara, Josue Sa - Henry Onyekuru, Sven Kums, Adrien Trebel (82' Alexandru Chipciu), Dennis Appiah - Nicolae Stanciu (70' Pieter Gerkens), Łukasz Teodorczyk (69' Hamdi Harbaoui), Sofiane Hanni.

SV Zulte Waregem: Louis Bostyn - Kingsley Madu, Davy De Fauw (79' Aaron Iseka Leya), Michael Heylen, Sandy Walsh - Onur Kaya (86' Grigoris Kastanos), Julien de Sart, Idrissa Doumbia, Sander Coopman - Nill De Pauw, Peter Olayinka.

Żółte kartki: Hamdi Harbaoui (RSC Anderlecht) oraz Sandy Walsh (SV Zulte Waregem).

Sędzia: Luc Wouters.