Reprezentacja Polski kobiet pokonała Grecję. Strzeliła dziewięć goli w pięć dni

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 3:0 mecz towarzyski z Grecją w Ostródzie. Podczas kończącego się zgrupowania strzeliła dziewięć goli, nie straciła żadnego.

Ramona Bachmann (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/PETER KLAUNZER / Na zdjęciu: Ramona Bachmann (z prawej)
W październiku reprezentacja Polski kobiet zagrała dwa mecze towarzyskie. Poprzedni wygrała 6:0 z Estonią, a selekcjoner Miłosz Stępiński zobaczył w akcji cztery debiutantki i sprawdził inne ustawienie. Przeciwko Grecji drużyna zaczęła spotkanie ponownie czwórką w obronie i ze swoimi najważniejszymi piłkarkami Katarzyną Kiedrzynek oraz Ewą Pajor.

Przez kwadrans Biało-Czerwone praktycznie nie opuszczały połowy Greczynek, ale efektem naporu były strzały albo anemiczne, albo niecelne. Pierwszą sytuację podbramkową stworzyły przyjezdne. W sytuacji sam na sam Polki ratowała Kiedrzynek.

Reakcja na zagrożenie była dobra. W 30. minucie drużyna Stępińskiego wyszła na prowadzenie. Paulina Dudek schowała się za plecami rywalek i główkowała po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk na 1:0. Gole Polek miały swój urok. W 58. minucie piłka po uderzeniu Kamczyk odbiła się jeszcze od poprzeczki zanim wpadła do bramki Greczynek.

Dwie asysty zanotowała Pajor. W 74. minucie piłkarka VfL Wolfsburg obsłużyła podaniem w pole bramkowe Nikol Kaletkę, która uderzyła z bliska na 3:0. Podczas kończącego się zgrupowania Polki strzeliły więc dziewięć bramek, a nie straciły żadnego.

W listopadzie reprezentacja Polski kobiet zagra ostatni w tym roku mecz. Jej przeciwnikiem w ramach eliminacji do mistrzostw świata będzie Albania. Przed tym pojedynkiem ćwiczyła grę w ataku pozycyjnym.

Polska - Grecja 3:0 (1:0)
1:0 - Paulina Dudek 30'
2:0 - Ewelina Kamczyk 58'
3:0 - Nikol Kaletka 74'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Sandra Sałata (46' Natalia Chudzik), Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Ewelina Kamczyk, Katarzyna Daleszczyk (65' Nikol Kaletka), Patrycja Balcerzak (80' Dagmara Grad), Emilia Zdunek (46' Dominika Grabowska), Paulina Dudek, Ewa Pajor (83' Roksana Ratajczyk), Agnieszka Winczo (65' Julia Matuschewski).

Czy reprezentacja Polski kobiet wygra również z Albanią?