Nice I liga: GKS Katowice ma alergię na derby. W Bytowie znowu ciemność

GKS Katowice przegrał drugi mecz z regionalnym przeciwnikiem. Drużyna Piotra Mandrysza została pokonana 0:1 przez GKS Tychy. Spotkanie w Olsztynie odwołano, a w Bytowie przerwano z powodu następnej awarii oświetlenia.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
GKS Katowice znów nie poradził sobie w derbach. Tydzień temu przegrał 1:2 z Ruchem Chorzów i zarazem przerwał swój marsz w górę tabeli. Wrócić do jej górnej części mógł pod warunkiem wygranej z imiennikiem z Tychów. Zadania nie wykonał. Zwycięstwo 1:0 zapewnił Trójkolorowym Piotr Ćwielong strzałem z rzutu karnego. GKS nie oddał prowadzenia, choć kończył mecz bez jednego zawodnika. Odniósł pierwszą wiktorię po zmianie trenera Jurija Szatałowa na Ryszarda Tarasiewicza.

Drutex-Bytovia Bytów wróciła do ligowej rzeczywistości po porażce 1:3 z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Złożyła się ona na serię już sześciu meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Adriana Stawskiego próbowali zatrzymać licznik w konfrontacji ze Stalą Mielec. Zabrakło im argumentów w ofensywie, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Identycznie jak podczas konfrontacji z Legią na stadionie zgasły światła i sędzia musiał zarządzić przerwę. W Bytowie czas najwyższy wezwać fachowców od obsługi jupiterów.

Przynajmniej do niedzieli liderem będzie Miedź Legnica. Podopieczni Dominika Nowaka współtworzyli pasjonujące widowisko na stadionie Pogoni Siedlce. Wysoką formę strzelecką potwierdził golem Adrian Paluchowski. Również Miedź doczekała się trafień napastnika. Jakub Vojtus popisał się dubletem po ponad dwóch miesiącach impasu, a wynik na 3:2 ustalił Marquitos. Legniczanie czekają na odpowiedź Chojniczanki, która zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Sobota była dobrym dniem dla beniaminków, którzy wygrali mecz na wyjeździe. Puszcza Niepołomice pokonała 1:0 Górnika Łęczna, a Raków Częstochowa 2:1 Olimpię Grudziądz. Drużyna Marka Papszuna nie podłamała się i odwróciła wynik, choć wcześnie straciła gola.

Smakiem musieli obejść się kibice Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki. Stawką meczu przy Piłsudskiego miało być panowanie w regionie i utrzymanie ponad strefą spadkową. Podopieczni Artura Skowronka wyruszyli w najkrótszy wyjazd sezonu dzień wcześniej tylko po to, żeby dowiedzieć się, że pojedynek został odwołany z powodu stanu boiska.