Premier League: Man Utd lepszy w deszczu od Tottenhamu. Zadecydował jeden gol

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Radość zawodników Man Utd
PAP/EPA / / Radość zawodników Man Utd

Przy mocno padającym deszczu na otwarcie 10. kolejki Premier League Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 1:0. Jedynego gola zdobył rezerwowy Anthony Martial.

[tag=624]

Tottenham Hotspur[/tag] wygrał w tym sezonie na wyjeździe wszystkie cztery mecze, ale na Old Trafford przyjechał bez Harry'ego Kane'a, swojego najlepszego strzelca. Pod jego nieobecność na szpicy został ustawiony Heung-Min Son, jednak Koreańczyk już po godzinie został zmieniony, bo grał po prostu słabo.

Przeciętne widowisko zobaczyli kibice w pierwszych 45 minutach. Obie drużyny skupiły się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i z tego ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Druga odsłona była już lepsza. Przyśpieszył zwłaszcza Manchester United, który po wpadce przed tygodniem z Huddersfield Town teraz nie zamierzał tracić punktów.

Czerwone Diabły atakowały, ale to Koguty powinny były objąć prowadzenie. Christian Eriksen w swoim stylu znalazł w polu karnym Dele Alliego. Tak było chociażby z Newcastle United na początku sezonu. Teraz sytuacja była niemal taka sama z tym, że Alli uderzył tuż obok bramki MU.

W odpowiedzi Jesse Lingard zacentrował w pole karne, a Lukaku trafił w słupek. Kilka minut później Belg zgrał futbolówkę do Anthony'ego Martiala, który z kilku metrów pokonał swojego rodaka.

Tottenham nic już nie zdziałał w ofensywie i Man Utd wygrał 1:0. W tabeli ma 23 punkty, a Koguty 20.

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0) 1:0 - Anthony Martial 81'

Man Utd: de Gea - Bailly, Smalling, Jones - Valencia, Herrera, Matić, Young (90+3' Darmian) - Lukaku, Mchitarjan (65' Lingard), Rashford (70' Martial).

Tottenham: Lloris - Alderweireld, Dier, Vertonghen - Aurier, Moussa Sissoko (62' Dembele), Winks, Eriksen, Davies - Alli - Son (62' Llorente).

Żółte kartki: Valencia (Man Utd).

Sędzia: Jon Moss.

Która drużyna zakończy sezon wyżej w tabeli?