Serie A: SSC Napoli liderem po zwycięstwie z US Sassuolo, Piotr Zieliński wszedł w II połowie

SSC Napoli w 11. kolejce Serie A 2017/2018 rozprawiło się przed własną publicznością z US Sassuolo (3:1) i zostało liderem rozgrywek. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 68. minucie, zmieniając Marka Hamsika.

Tomasz Rosiński
SSC Napoli PAP/EPA / CIRO FUSCO / SSC Napoli
Faworyzowani neapolitańczycy, którzy przed niedzielnym pojedynkiem zajmowali 2. pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy, nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów z Sassuolo, mając na uwadze walkę o mistrzowski cel. Podopieczni Maurizio Sarri wykonali swój plan i awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

Praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego Luki Pairetto do ataku ruszyli gospodarze, którzy przez dłuższy czas nie byli w stanie sforsować defensywy gości. Aktywny był Marek Hamsik, którego strzały zazwyczaj mijały bramkę strzeżoną przez Andreę Consigliego.

Dopiero fatalny błąd przed linią pola karnego US Sassuolo, który popełnił w 21. minucie Stefano Sensi, sprawił, że miejscowi zawodnicy wyszli na prowadzenie. Wówczas piłkę łatwo przejął Allan, który nie miał większych problemów z otwarciem wyniku starcia.

Azzurri po zanotowaniu trafienia dzielili oraz rządzili na boisku, lecz nie mogli skruszyć muru złożonego z obrońców gości. Najbliżej szczęścia był w 29. minucie Faouzi Ghoulam, jednakże piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku.

W 41. minucie kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo w Neapolu przez chwilę byli w szoku, tak jak zresztą ich ulubieńcy, gdyż wyrównującego gola po dośrodkowaniu Matteo Politano strzelił Diego Falcinelli.

Jeszcze przed przerwą wszystko wróciło "do normy", ponieważ swoją drużynę na prowadzenie 2:1 wyprowadził Lorenzo Insigne, który wykorzystał dokładne dogranie z rzutu rożnego autorstwa Jose Callejona.

Po zmianie stron neapolitańczycy dążyli do podwyższenia swojego prowadzenia, aby móc poczuć się bezpieczniej. Dopięli swojego w 54. minucie, kiedy to akcję po rozegraniu z kornera wykończył Dries Mertens.

Od tego momentu Azzurri umiejętnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i starali się szanować piłkę. W 68. minucie na placu gry pojawił się Piotr Zieliński (wszedł za Marka Hamsika), a dziesięć minut później Polak otrzymał żółtą kartkę na faul na rywalu.

W 86. minucie pomocnik reprezentacji Polski zdecydował się na strzał z około 20 metrów, ale futbolówka po tym uderzeniu trafiła w słupek. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, zaś SSC Napoli ograło US Sassuolo 3:1.