Serie A: gol Karola Linettego. Świetny październik pomocnika Sampdorii

Karol Linetty strzelił gola w wygranym 4:1 meczu Sampdorii Genua z Chievo Werona. W październiku reprezentant Polski trafił trzy razy do bramki przeciwnika.

Karol Linetty PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Karol Linetty
Pojedynek Sampdorii Genua z Chievo Werona to mecz, w którym mogło zagrać najwięcej Polaków w całej rundzie jesiennej Serie A. W kadrze gospodarzy są Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki, a w przeciwnym obozie Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński. Tego ostatniego, napastnika zabrakło w kadrze Chievo.

W podstawowym składzie Sampdorii był Linetty i właśnie reprezentant Polski rozpoczął strzelanie w 20. minucie. Były pomocnik Lecha Poznań był w odpowiednim miejscu oraz czasie i dobił zablokowane uderzenie Fabio Quagliarelli. W październiku Linetty trafił do bramki przeciwnika trzy razy i to jego najlepszy okres strzelecki od czasu transferu do Włoch. Przynajmniej jeden z Polaków zdobył gola w ostatnich czterech spotkaniach Sampdorii.

Ekipa z Genui starała się wrócić do zwyciężania po porażce z Interem Mediolan, grała ofensywnie i po pierwszej połowie prowadziła 3:1. W drugiej części Linetty i spółka powiększyli przewagę do stanu 4:1.

Atalanta Bergamo ma obecnie trochę łatwiejszych przeciwników niż na początku sezonu. To dla uczestnika Ligi Europy była szansa na ponowne zadomowienie się w górnej połowie tabeli. Została ona koncertowo zmarnowana. Atalanta przegrała 1:2 z Udinese Calcio.

Bartłomiej Drągowski przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych ACF Fiorentina. Ekipa Stefano Pioliego niespodziewanie przegrała 1:2 z FC Crotone. Więcej od młodego bramkarza gra Bartosz Salamon. Jego SPAL zwyciężył 1:0 z Genoa CFC. Salamon spędził całe spotkanie na murawie.